Офіс освітнього омбудсмена ініціював проведення опитування батьків школярів про навчання дітей під час карантину.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов. 

“Навчання під час карантину стало певним викликом для вчителів, батьків та учнів. Цей досвід є надзвичайно важливим для нас усіх, аби зрозуміти, що зараз відбувається в освіті та які висновки ми з цього досвіду зробимо. Зараз я спостерігаю три виразні тенденції, три варіанти організації дистанційного навчання на рівні закладу освіти. 

Варіант перший – позитивний. Вчителі постійно на зв’язку з учнями, батьками, керівництвом школи, відстежують важливі новини щодо дистанційного навчання, сумлінно готуються до уроків на онлайн-платформах, не обмежуються “начиткою”, а пропонують учням ретельно вибудувані завдання адекватного обсягу, перевіряють їх виконання, ведуть облік оцінок за період карантину.

Варіант другий – формальний. Ці вчителі, нібито, проводять дистанційне навчання. Але роблять вони це в формі закинутого у Viber переліку завдань (іноді – просто фотографії – написаного від руки аркушу з переліком параграфів та завдань). Виконання завдань або не перевіряється взагалі, або дуже вибірково. Обсяг завдань – величезний і не узгоджується з іншими предметами.

Варіант третій – негативний, тобто відсутність навчання. Це відсутність бажання, зусиль та можливостей для організації навчання дітей під час карантину. Причин такого стану може бути декілька. Деякі вчителі під час карантину взагалі відмовляються працювати з дітьми, не роблять нічого, ігнорують вимоги батьків та керівництва школи, тут немає сенсу звертатися до професійної гідності таких педагогів. Частина цих педагогів не володіє необхідними навичками для організації дистанційного навчання. У деяких педагогів відсутнє потрібне комп’ютерне обладнання та достатня швидкість інтернет з’єднання для проведення дистанційного навчання. Також, звичайно, я бачу велику проблему у чинному законодавстві, яке поки що не розглядає і не пропонує актуальних та сучасних рішень для проведення дистанційного навчання у таких складних умовах”, – написав він. 

Тому зараз хочуть побачити дистанційне навчання очима батьків. Відтак усіх просять висловлюватися відверто, аби могли зрозуміти, які проблеми виникли з навчанням під час карантину у батьків та дітей.

Результати опитування будуть представлені на Антикризовому національному онлайн-EdCamp’i, а результати та пропозиції будуть надіслані до Міністерства освіти і науки України.

Заповнення опитування займе до 10 хвилин часу.

Якщо у закладі освіти навчається більше ніж одна дитина, просять заповнити окремі анкети. Опитування за посиланням: https://bit.ly/2JNJcK7

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

4 коментар до “В Україні організували опитування батьків щодо онлайн-навчання дітей”
  1. А почему не организовуют опрос учителей? Почему все снова переложено на плечи учителей. Зарплата учителя с категорией “специалист” не позволяет купить ноут и хороший смартфон. Многие родители вообще обучение дома воспринимают как фарс. Тяжело им объяснить и проконтролировать своего одного, двух детей. А как же учителя?!? По 30 человек в классе. Пробуйте, дорогие. За 4141 грн поработайте

    1. Це вам здається що все перекладено на плечі вчителів? Багато батьків отримують зарплату не вищу чим ви зазначили, а ще треба заплатить за інтернет а діти їсти хочуть. Я поважаю вашу працю, але тих вчителів, що роблять онлайн уроки, хай навіть зарифметичною помилкою, хто працює з дітей той поміте і зрозуміє, що тому вчителю нелегко. А тим учителя, що задають завдання з джіоса та інших подібних програм я зарплату не давала б взагалі. Ви дали той рівень знань, що там вимагається? І давайте не будемо про тих дітей, що погано себе ведуть, погано вчаться, їм як було по барабану так і є. Але чомусь зараз їх результати кращі і завдання вони виконують ой як швидко в той час як діти які справді працють скоро осліпнуть і всі матимуть скалеоз!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *