У Хмельницькому національному університеті відкрито Навчально-науковий центр систем автоматизації і електроприводів Siemens.

Відсьогодні студенти Хмельницького національного університету отримуватимуть сучасні знання та практичну підготовку на новітньому устаткуванні всесвітньовідомої компанії SIEMENS. Адже на кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем ХНУ відкрито надсучасний Навчально-науковий центр систем автоматизації та електроприводів компанії SIEMENS. Важливо, що це лише третій такий центр в Україні.

У ХНУ відкрито Навчально- науковий центр Siemens - Foto 1

У зв’язку з карантинними обмеженнями урочисте відкриття центру відбувалось у цифровому форматі в режимі онлайн конференції. Участь взяли: генеральний директор «Сіменс Україна» Мачей Зєліньскі; Хмельницький міський голова Олександр Симчишин; ректор ХНУ, професор Микола Скиба; ректор Технологічно-природничого університету в Бидгощі (Польща), професор, почесний доктор ХНУ Томаш Тополінські; директор регіонального представництва «Західне» ДП «Сіменс Україна» в місті Львові, директор ТОВ «Топсітісервіс» Олександр Спорий, а також професорсько-викладацький колектив університету, представники місцевої держадміністрації, журналісти, студенти й представники виробничих підприємств і бізнесу.

У ХНУ відкрито Навчально- науковий центр Siemens - Foto 2

Модератор онлайн конференції – керівник відділу комунікацій ДП «Сіменс Україна» Марина Маслей. Продукція та програмне забезпечення компанії SIEMENS дозволяють створювати цифрові «двійники» технологічних процесів і цілих заводів, моделюючи виробничий цикл. Моделювання за допомогою новітніх технологій SIEMENS дозволяє оглядати виробничі потужності у віртуальній реальності. Технічний фахівець ДП «Сіменс Україна» Сергій Діков продемонстрував присутнім етапи створення цифрового двійника лабораторії ще до її наповнення устаткуванням.

У ХНУ відкрито Навчально- науковий центр Siemens - Foto 3

Технічний фахівець ТОВ «Топсітісервіс» Віктор Олицький у реальному часі з лабораторії університету, продемонстрував присутнім роботу виготовленої та зібраної автоматизованої лінії, що була створена на основі цифрового двійника. Усі бажаючі мали можливість переглядати трансляцію відеоконференції на youtube-каналі компанії SIEMENS.

  

У ХНУ відкрито Навчально- науковий центр Siemens - Foto 4

У Навчально-науковому центрі університету компанія SIEMENS реалізувала великий портфель устаткування та програмного забезпечення, що дасть студентам глибокі знання в галузі автоматизованих систем керування технологічними процесами, збору й аналізу даних та великий практичний досвід роботи із сучасним обладнанням у різних галузях.

Майбутні спеціалісти отримають практичний досвід, а Хмельницький національний університет зможе реалізувати Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти: теорія в навчальній аудиторії – практика в спеціалізованій лабораторії чи на підприємстві, затверджену Кабінетом міністрів України у 2018 році. Завдяки цьому студенти після завершення навчання в університеті зможуть працювати на високотехнологічних виробництвах, не проходячи додатково перепідготовку.

Устаткування та технології дуже швидко змінюються, тому наповнення новітніми зразками продукції компанії SIEMENS Навчально-наукового центру систем автоматизації і електроприводів, в подальшому, дасть змогу випускати висококваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці України.

 

Прес-служба Хмельницького 
національного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу