У Всесвіті стає дедалі більше привабливих для життя планет - 13.09 жизнь на других планетахЧисло потенційно жилих екзопланет (планет, що знаходяться за межами Сонячної системи) може виявитися набагато більше, ніж вважалося раніше. Таку думку фізики з Абердинського університету виклали у доповіді, яку було представлено на Британському фестивалі науки. Короткий зміст доповіді наводить BBC News.

Потенційно жилими традиційно називають планети, на поверхні яких можливе існування рідкої води. Вода, у відповідності з сучасними уявленнями, незамінна для існування життя. Можливість існування рідкої води визначається співвідношенням яскравості зірки, навколо якої обертається планета, і радіусу її орбіти.

Для нової оцінки кількості потенційно жилих планет фізики склали математичну модель, що враховує співвідношення енергії різних джерел тепла в глибині екзопланет. У повідомленні не наводяться подробиці моделювання, але його результати говорять про те, що число планет, що містять рідку воду, може бути в кілька разів більшим, ніж вважалося раніше.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *