Узв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО проходитимуть тестування 15 і 17 червня вдома, а не у закладах освіти. Рішення про скасування пробного ЗНО у закладах освіти Уряд ухвалив 12 червня 2020 року через зростання кількості хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19.

«Всі пункти тестування були готові до проведення пробного ЗНО. Але у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації Уряд ухвалив рішення про скасування пробного ЗНО у закладах освіти. Дати проведення основної сесії ЗНО наразі залишаються без змін», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Головний санітарний лікар повідомив, що станом на 13 червня епідеміологічна ситуація дозволяє провести основну сесію ЗНО у період з 25 червня до 17 липня.

Український центр оцінювання якості освіти закликає учасників пробного ЗНО та залучених осіб не приходити до пунктів тестування 15 та 17 червня і натомість пройти тести дистанційно у ці ж дні. Інструкцію, як це можна зробити, розміщено на сайті УЦОЯО. 

«Ми розуміємо, що пробне ЗНО – це можливість для учнів спробувати свої сили, відчути атмосферу та краще психологічно підготуватись до основної сесії. Але ми змушені гнучко реагувати на динаміку захворюваності. УЦОЯО забезпечить можливість пройти пробне ЗНО не виходячи з дому. Кожен зареєстрований на пробне ЗНО зможе завантажити тестовий зошит і бланк відповідей, надіслати відповіді до сервісу визначення результатів та отримати свій бал», – додала т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

На 15 червня заплановано пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. На 17 червня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

Чому не повернуть кошти за пробне ЗНО?

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб.

При обрахунку вартості враховуються витрати на укладання тестів, переклад цих тестів мовами національних меншин (російською, польською, румунською та ін.); створення звукових документів для виконання завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов; підготовка макетів тестових зошитів, бланків відповідей, інформаційних бюлетенів.

Важливою складовою забезпечення пробного ЗНО є друк і комплектування тестових матеріалів, доставка цих матеріалів до пунктів проведення тестування, оплата праці працівникам, залученим до організації та проведення пробного ЗНО.

УЦОЯО  зазначає, що сьогодні оплата праці осіб, залучених до проведення пробного ЗНО, не висока, але для відтворення процедури тестування таких працівників у пункті проведення пробного ЗНО доволі багато, і кожний з них працює не менше п’яти годин. Не варто забувати і про процедуру оцінювання й отримування результатів. Зокрема, під час проведення пробного ЗНО створюються експертні комісії з питань установлення порога «склав/не склав» та визначення результатів учасників пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів та експертні комісії з питань визначення результатів пробного ЗНО за шкалою 1–12 балів; а для того щоб кожний учасник міг отримати свій результат в означених рейтингових шкалах, УЦОЯО створює і підтримує роботу сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

За інформацією МОН та УЦОЯО

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

7 коментар до “Пробне ЗНО проведуть онлайн.”
 1. Суцільні бариги та корупціонери панують над цим світом. Дякую, пане Зеленський, ви показали як змінюєте Україну та як допомагаєте молодому поколінню пробитись далі…

 2. Не розумію взагалі, як так можна? Ми заплатили кошти, щоб спробувати свої сили на пробному, як правильно заповнювати бланки, як це сидіти в класі і встигнути усе зробити за певний час… То зробіть вже й основне ЗНО вдома, погіршення ж епідеміологічної ситуації… Якщо вона зараз погіршилась, то ніяк за 1 тиждень вона не покращиться.

 3. Деньги уже присвоили и поделили, откаты раздали! Конечно не вернут! И по этим же причинам проведут основную сессию ЗНО, ведь бюджет уже потратили ?

 4. Якщо ”неприбутковою“, то чому діти постраждали..?Чому в цьому в тяжкому році вони платитимуть ще й гроші за те пробне ЗНО, яке не відбулося?Ви що собі маєте?

 5. Что за бред? Почему деньги не подлежат возврату?
  Если артист заболел, это проблемы никак не зрителей, деньги за билеты обязаны быть возвращены.
  Если автобус заправил полный бак и поломался, деньги за билеты касса обязана вернуть. И не надо нам показывать направление движения и говорить “тут недалеко, сами дойдете. Вот Вам зато открытка с места назначения, она тоже денег стоила”…
  Верните деньги!

 6. Просто дебилы какие то. Как можно сдавать пробное ЗНО онлайн? Ну кто то про это думал или нет? Тогда давайте и основное ЗНО проведем онлайн……клоуны. Очередной сюжет для 95 квартала…..

 7. Що тут сказати. Оце і є справжні бариги і шахраї, які скористалися скрутним становищем людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *