Готуються зміни до діючого законодавства, які стосуються здачі ЗНО випускниками, які не планують вступати до вишів в цьому році.

Голова комітету Верховної Ради з питань освіти та науки, нардеп від “Слуги народу” Сергій Бабак під час засідання погоджувальної Ради, повідомив про зміни в законодавстві.

Читайте також: УЦОЯО закликає не приходити на пункти пробного ЗНО

Голова комітету з питань освіти і науки повідомив, що гроші за скасоване пробне ЗНО будуть компенсовані.

«Щодо повернення коштів за пробне ЗНО. Уряд уже опрацьовує питання механізму повернення цих коштів», – сказав Сергій Бабак.

Читайте також: Кошти за пробне ЗНО повернуть

Також нардеп повідомив про скасування ЗНО для випускників, котрі не збираються вступати до вишів цього року.

“Друге – державна підсумкова атестація. Зараз готуються зміни до ковідівського закону, які дозволять звільнити учнів 11 класу від проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Вони отримають атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня. Це стосується лише тих дітей, які не планують з тих чи інших причин вступати цього року до закладів вищої освіти і цей крок може зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30%”, – сказав Бабак.

Читайте також: Пробне ЗНО проведуть онлайн.

Відміна ЗНО не стосується випускників, котрі збираються вступати до вишів.

“Щодо ЗНО. Ті діти, які планують цього року вступати до закладів вищої освіти, обов’язково повинні проходити ЗНО. І ЗНО має відбутися за будь яких умов”, – наголосив Бабак.

Пан Бабак вважає, що ЗНО відіграє ключову роль для українського суспільства.

“Перше – забезпечення рівного доступу до вищої освіти, коли діти вступають завдяки знанням, а не чомусь іншому. Коли талановиті діти з села  можуть отримати доступ до найпрестижніших вишів країни. Друга фундаментальна роль – це знищення корупції приступі. ЗНО на 99,9% знищило корупцію при вступі”, – наголосив нардеп.

Бабак особливо відмітив, що відміна зовнішнього незалежного оцінювання згубно позначитися на довірі абітурієнтів до цього типу оцінки знань.

“Ця реформа має дуже високий рівень довіри у суспільстві. Довіра до ЗНО вибудовувалась роками. І суспільство буде дуже болісно сприймати будь-які кроки щодо його скасування чи спрощення”, – наголосив Бабак.

В той же час нардеп зазначив, що пункти для тестування будуть облаштовані за всіма правилами безпеки під час епідемій.

“Головний санітарний лікар створив настільки чіткий і жорсткий протокол безпеки при проведенні ЗНО, що центри проведення ЗНО будуть найбезпечнішими в країні у ці дати”, – запевнив Бабак.

Очільник комітету Верховної Ради з питань освіти та науки вважає, що потрібно підтримати проведення ЗНО, а не скасовувати успішну освітню реформу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.