Нещодавно були опубліковані дані МОН, щодо мінімальної ціни навчання за контрактом. Це стосується всіх 160 закладів, підпорядкованих міністерству освіти та науки, в яких навчаються здобувачі вищої освіти.

“У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті. Це стосується лише 38 найбільш популярних спеціальностей та почне діяти для студентів, які вступатимуть у 2020 році, і не вплине на тих, хто вже навчається. Власне, навіть серед майбутніх першокурсників нововведення торкнеться максимум 16% цьогорічного набору”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

 

МОН встановив індикативну собівартість навчання  у вишах. Індикативною собівартістю вважають мінімальну вартість навчання. При встановленні мінімальної вартості навчання враховують доходи людей, тому цей показник не може перевищувати  3 середні зарплати у області. Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування.

До них належать: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій. Також до списку були внесені деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо. На сайти Міністерства всі бажаючи знайдуть повний перелік спеціальностей.

 

МОН оприлюднило вартість контрактного навчання 2020 - 2020bak 02

У 2020 році мінімальна вартість навчання за контрактом становить 6-39 тисяч гривень. Індикативна собівартість в закладах фахової освіти, не перевищить позначку в 20 тисяч гривень. Цей показник дійсний і для 100 університетів.

А найбільш висока індикативна собівартість навчання встановлена лише у дев’яти закладах.

 

Запровадження індикативної собівартості спричинене тим, що ціна навчання на контракті не відповідає фактичним витратам, які несе заклад, через це страждають якість та умови навчання. Впровадження мінімальної ціни контрактного навчання дозволить привести плату за навчання у відповідність до фактичних витрат та підвищити оплату праці викладачів.

Нагадаємо, рішення про введення індикативної собівартості навчання Кабінет Міністрів ухвалив 3 березня 2020 року.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.