23 червня 2020 року виконуюча обов’язки Міністра освіти та науки наголосила, що робота освітніх закладів у новому навчальному році цілком і повністю буде залежить від рівня розповсюдження коронавірусної інфекції в Україні.

МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з Головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Міністерство ретельно проаналізує досвід дистанційного навчання в період карантину у березні-травні 2020 року та систематизує отриманий досвід .

Для цього діючому Уряду та МОН необхідно оновити законодавчі положення. Тільки за допомогою ретельно розроблених правил всім учасникам освітнього процесу, зокрема , директорам шкіл, учням, вчителям, стане цілком зрозуміло, як працювати в складних умовах карантину.

На громадське обговорення запропоновано проєкт «Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти». Завдяки положенням буде скориговані особливості дистанційного навчання саме в закладах середньої освіти під час пандемії.

“Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів”, – додала Любомира Мандзій.

 

Пропозиції до проєкту Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти можна подати до 21 липня 2020 року. Докладніше про громадське обговорення документа дізнавайтесь за посиланням

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

8 коментар до “МОН не переводить школи на дистанційну освіту з 1 вересня”
  1. Небезпечно збирати дітей до школи ! Потрібно запровадити справжні онлайн уроки , щоб зберегти здоров ‘я дітей і всіх працівників школи і вчителів!

  2. Если правильно все организовать!!!то лучше чем болеют,а сколько денег идет на наши школы,зарабатывать не успеваешь

  3. Ліпше хай будуть на дистанційному навчанні чим мають захворіти.А потім плати за лікарство, а не дай бог помре тоді кого будем винити.

  4. У меня нет столько денег, чтобы оплачивать каждому профильному педагогу за обучение. Также я не имею диплом учителя по всем школьным предметам. Наша учительница за карантин тупо накидывала задания в вайбер и все. Ни здрасьте, ни до свидания. Обязать всех учителей вести уроки онлайн для своего класса, если возникнет, не дай бог, снова необходимость. А то классно устроились. “Папа решает, а Вася сдаёт!” К чертям собачьим дистанционное обучение. Любое!!!!

  5. Повна чуш. Вже незнають до чого взятися. Краще б перестали красти та купляти собі яхти і маєтки будувати на 10 гектарів. А дітям потрібно навчатися у класах з вчителями а не з батьками. Не всі мають дипломи викладача який може навчати. Питання, то нахрена ці вчителі, якщо батьки мають вчити дітей та стати безробітніми бо мають бути з 6 річними першачками дітьми дома на дестанційному навчані. Щоб в них ніколи не було онуків. Невже для цього бардаку ми їх уродів вибирати?

    1. А вчителі, що не люди? Вони також хочуть Їсти, і також мають дітей. І ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ІМ ТАКОЖ ДУЖЕ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *