На Київському безпековому форумі виступила екс-міністр освіти України Лілія Гриневич. Вона наголосила, що призначення на посаду в.о.міністра освіти Сергія Шкарлета може мати негативні наслідки: «Призначення людини з антимайданними цінностями, члена Партії регіонів, людини, яка неодноразово публічно засвідчувала, що поділяє їхні підходи, може призвести до зміни мовної політики в системі освіти».

Екс-міністр нагадала, що попередня влада змогла захистити у Венеціанській комісії, позиції щодо мови в освіті: «І зараз цей трансформаційний процес якраз відбувається. І його дуже легко поставити на стоп під впливом різноманітних облудних речей, які будуть дуже добре вписуватися в російську рамку».

Гриневич звернула увагу на ситуацію, яка склалась  у сфері освіти. На думку екс-міністра ситуацію повною мірою можна назвати тривожною. «Як тільки розпочалася ця ідея про скасування ЗНО, суспільство піднялося. Тому що завдяки цій реформі дали можливість вступати дітям чесно і за власними результатами», – сказала Лілія Гриневич.

Особливо непокоїть екс-міністерку те, що ризик з’явився і для Нової української школи, яку почав впроваджувати уряд Арсенія Яценюка. «Ця реформа вже йде, але попереду ще дуже багато складних етапів. І є велика проблема, якщо ми будемо бачити поточний бездіяльність уряду щодо цієї реформи», – додала Гриневич.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Ситуація в освіті є тривожною – Лілія Гриневич”
  1. Наконец-то, назначен человек, который понимает что такое “образование”, а людям типа “Гриневич-Мандзий”, хочется пожелать своим детям предлагать то, что предлагают украинской детворе. А вообще, после Николаенко, достойного министра Минобразования не было, Украине не везёт, может Шкарлет этот шанс не вырастить “быдло”, к которому так стремиться “Мандзий-Гриневич”, и не уничтожить украинцев как образованную нацию.

  2. Не треба пересмикувати факти.Я не “за” Шкарлета, але iдея скасування ЗНО iде не вiд його полiтики,а “послевкусие” вiд кашi,завареною Оленою Феданян та директором киiвськоi гiмназii Iриною Чернiлевською.А що до реформи НУШ,то панi Гриневич дуже помиляэться,що ii треба продовжувати,от ii якраз i треба поставить на “стоп”.В цьому питаннi треба радитися з практиками,а не з теоретиками,якi сидять у високих кабiнетах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *