Новий в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет поскаржився на інформаційний булінг та цирову війну проти нього, яка розгорнулася в ЗМІ з «пікетами, перфомансами та флешмобами».

Цю проблему в.о. міністра висвітлив у своєму листі до Українського Католицького Університету.

“Я ніколи не допускав плагіату або випадків академічної недоброчесності. Вважав і вважаю, що будь-хто, якщо він (чи вона) працює недоброчесно – не має права займатися наукою і називати себе науковцем”, – запевнив т.в.о. міністра МОН.

Шкарлет запевняє, що матеріали його наукових робіт, які є доступні в Інтернеті не були плагіатом і є спеціально сфальсифікованими і слід дочекатися результатів розслідування, яке проводиться в Чернігівській політехніці.

“Перевірка триває вже більше трьох тижнів, і я сподіваюся, що у найближчі дні будуть оприлюднені її результати.

Головний висновок з цієї історії: нам треба розробити і імплементувати чіткий  правовий механізм проведення перевірок фактів академічної недоброчесності та плагіату. Нині такого механізму просто не існує. Зверніть увагу: жоден попередній міністр не зміг цього зробити. Бо немає необхідної законодавчої бази. Спільно з академічною спільнотою я готовий працювати над цим питанням. В цьому мені потрібна Ваша підтримка та допомога. А тому закликаю усіх небайдужих фахівців до спільної роботи. Фахівців, а не «фейкоботів».”, – додав Шкарлет.

Також, науковець відповів і на випади в його сторону з фінансового боку, а саме про його джип вартістю 60 тисяч доларів, придбаний за кошти університету:

“Це не джип, а пікап, його придбав університет (який є бюджетною установою) на підставі відповідного бюджетного призначення, згідно дозволу регіонального органу Державної казначейської служби. Причому – за зовсім іншу суму (я не розумію: чому окремі так звані “експерти” оперують доларами?). І придбав не для ректора, а для технічних кафедр, на яких викладаються дисципліни з геодезії, землевпорядкування та кадастру”, – запевнив виконувач обов’язків міністра освіти та науки.

В.о. міністра запевнив, що ніколи не був супротивником «корисних» освітніх реформ та заявив, що в перший день у міністерському кабінеті він запросив всіх колишніх міністрів освіти і науки увійти до колегії Міністерства для «контролю» його політики.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.