Перед початком нового навчального року МОЗ опублікувало постанову №42 від 30.07.2020 року в якій чітко регламентуються правила та обмеження для всіх учасників навчального процесу в зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Нові умови вступають в дію з 1 вересня 2020 року.

Постанова точно окреслює необхідні рекомендації для власників та адміністрації шкіл. Співробітники закладів освіти допускаються до виконання службових обов’язків лише за наявності засобів індивідуального захисту (респіратор або маска заводського чи власного виробництва) і після проходження температурного скринінгу за допомогою пірометричного термометру. Якщо у працівника виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання або підвищену температуру (більше ніж 37.2 °С), то співробітник не допускається до виконання службових обов’язків.

Персонал навчального закладу має бути забезпечений засобами індивідуального захисту в повній мірі, з розрахунку: 1 захисна маска на 3 години.

Працівник зобов’язаний мати на робочому місці достатню кількість масок чи респіраторів, яких має вистачити на 5 робочих днів. Якщо співробітники працюють позмінно (технічний персонал навчального закладу), то кількість засобів індивідуального захисту безпосередньо на робочому місці має вистачити на одну робочу зміну.

Співробітник зобов’язаний кожного разу після зняття засобів індивідуального захисту і одягання нової маски чи респіратора, продезінфікувати руки антисептиком чи обробити милом.

Всі рекомендації можна переглянути за цим посиланням.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу