11 стартапів від школярів та студентів – учасників бізнес-інкубатора Ukrainian Future – оцінили експерти з Amazon, Технологічного парку Кельце, університетів Берклі та Джорджії. Серед проєктів – програмне забезпечення, що підбирає музику під відео, органічне добриво, пазли для незрячих, розумні пристрої, що рахують калорії, ємність для швидкого підігріву та охолодження напоїв тощо.  Стартапи були представлені у рамках Pitch Day of UF Incubator Residents 2020, що проходив в он-дайн форматі.

 

Українські стартапи заручилися підтримкою міжнародних гігантів - Derek Eberhart foto

  Дерек Еберхарт, виконавчий директор Центру трансферу технологій Університету Джорджії, зазначив, що усі проєкти якісно підготовлені та охоплюють широкий спектр ринкових секторів. «Ключовим елементом є чітке визначення своєї ціннісної пропозиції. Що робить їх продукт або технологію унікальними і дає їм явну перевагу перед конкурентами. Також важливим для забезпечення капітальних інвестицій є створення сильної команди, бажано, включаючи членів, що мають досвід та перевірений успіх у ринковому секторі», – зазначив Д.Еберхарт.

 

Українські стартапи заручилися підтримкою міжнародних гігантів - Joanna Rudavska foto

  Поради з удосконалення проєктів винахідникам дала і Йоанна Рудавська, менеджер проектів у Технологічному парку м. Кельце, експерт Польської асоціації центрів бізнесу та інновацій у Польщі. «Що я можу порекомендувати початківцям, це те, що вони повинні ще більше зосередитись на ціннісній пропозиції, яку вони пропонують клієнту, і повертатися до цієї ідеї на кожному етапі розвитку бізнесу, щоб перевірити, чи вони все ще відповідають їй, чи вимагають перевірки, який прогрес в роботі», – зазначила Й.Рудавська.

   Призовий фонд пітчу складався з 4 позицій. Це підтримка від Amazon, члена журі Ронди Шрадер – виконавчого директора Програм з підприємництва «Берклі-Хаас» Каліфорнійського університету Берклі та виконавчого директора Bay Area NSF Innovation Corps – колаборації Каліфорнійського університету Берклі, Університету Сан-Франциско та Стенфордського університету; грант на доопрацювання проєкту від U.S – Ukrainian – Ukraine Foundation | Biotech Initiative, а також – приз від Дорадчої ради та команди Ukrainian Future Incubator.

   За результатами конкурсу компанія Amazon, лідер на ринку електронної комерції і хмарних обчислень, відкрила доступ технологічним стартапам інкубатора до сервісів з розробки / допрацювання програмного забезпечення та послуг з машинного навчання.

   Підтримку у просуванні проектів через відомі американські стартап платформи командам Harmix та Engenius запропонувала Ронда Шрадер – виконавчий директор Програм з підприємництва «Берклі-Хаас» Каліфорнійського університету Берклі.

   Водночас, Ронда підкреслила високий рівень ринкового потенціалу та соціальну значимість проекту Visible  Space – пазл освітнього призначення для дітей з вадами зору.

   Окремо був відзначений представниками U.S – Ukrainian – Ukraine Foundation – Biotech Initiative проект Radorod, який спеціалізується на розробці органічних добрив з властивістю відновлення ґрунтів. 

   За рішенням організаторів пітчу Ukrainian Future Incubator було вручено сертифікати на 3 місяці вільного користування у Києві в 2021 році та консультаційні послуги від експертів UF Incubator командам Harmix (програмне забезпечення), Agrodynamix (органічне добриво), Visible Space (навчальний пазл), Nutis (контроль за харчуванням через «розумні» пристрої), Leon («розумна» ультрафіолетова лампа), MilPriMaker (мультифункціональний верстат) та Chillinger (ємність для швидкого підігріву / охолодження напоїв).

   Довідка:

   Ukrainian Future Incubator створений за ініціативою Малої академії наук України під егідою ЮНЕСКО. Це бізнес-інкубатор, що допомагає перетворити ідею на комерційно-успішний стартап. Ukrainian Future Incubator забезпечує професійний супровід проекту на всіх етапах його розвитку – від розробки ідеї до її комерціалізації. Ukrainian Future Incubator реалізує тренінгові й менторські програми; бізнес-консалтинг та бізнес девелопмент; технічний супровід та допомогу у фандрейзингу; доступ до офісного коворкінгу і лабораторії прототипування.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу