У першій половині вересня кількість нових заражених в країні виросте приблизно до рівня 150 тисяч.

Початок нового навчального року може призвести до зростання захворюваності коронавірусів в Україні. До такого висновку прийшли вчені Світового центру даних “Геоінформатика та сталий розвиток”.

У своєму свіжому прогнозі експерти заявили, що з першого вересня очікується 2-3-кратне зростання комунікацій і мобільності в середовищі освітян та їх сімей: всього 12-15 млн осіб.

“Хоча в МОЗ заздалегідь ухвалили суворо дотримуватися протиепідемічних правил в навчальних закладах, незважаючи на це можуть відбуватися сплески захворюваності. Більш того, в осінньо-зимовий період хвороба посилюватимуть сезонний грип і респіраторні захворювання”, – говорять в центрі.

Там провели прогнозне моделювання поширення хвороби, використовуючи нейронні мережі та математичні методи, і з’ясували, що в першій половині вересня 2020 року кількість нових заражених в країні виросте приблизно до рівня 150 тисяч, а до кінця вересня – до 190-200 тисяч.

При цьому щоденне зростання нових інфікованих може коливатися в діапазоні 1500-2600 чоловік.

“Щоденна кількість людей, які видужали становитиме 40-60% від кількості інфікованих, а смертність на цьому відрізку часу буде коливатися в діапазоні 2,2-2,38%”, – додають вчені.

За їх словами, постійне зростання нових випадків захворювання коронавірусом в Україні тягне за собою погіршення її позицій в Європі. Так, Україна разом з Німеччиною, Великобританією, Італією та Румунією потрапляє в групу країн з високими показниками нових щоденних випадків: 1000-2500 тисяч на добу.

Науковці прогнозують сплеск захворюваності на коронавірус - 001

У той же час, за кількістю нових випадків за останній тиждень лідирує Іспанія (21% випадків від загальної кількості в Європі), Росія (16%) і Франція (10%).

При цьому, хоча за весь час пандемії Україна належала до групи європейських країн з порівняно низьким рівнем смертності від COVID-19, через зростання цього показника (2,28%) за останній місяць наша країна потрапила в групу держав з порівняно високим рівнем смертності (17-48 чоловік на добу).

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу