Коротко: «Ви нас неправильно зрозуміли, МОН хоче підвищити зарплати вчителям».

Влітку Комітет Верховної Ради України рекомендував МОН розробити механізм підвищення заробітної плати освітянам. Міністерство освіти надало перші рекомендації з цього питання 15 липня та створило робочу групу, до складу якої увійшли всі депутати – члени Комітету. Ця робоча група працювала над проєктом Концепції трансформації праці працівників закладів і установ освіти і науки.

Напрацювання робочої групи з визначення початкових шляхів реформування оплати праці вперше були винесені на обговорення 27 серпня 2020 року, зауваження та пропозиції були відсутні.

Ці початкові напрацювання були надані для розгляду народним депутатам – членам робочої групи 2 вересня. Комітет ВРУ рекомендував доопрацювати надану інформацію в частині перегляду структури заробітної плати вчителя, яка б стимулювала його до професійного розвитку.

МОН зауважує, що надані для розгляду пропозиції щодо реформування оплати праці в галузі освіти не є підготовленим проєктом Концепції. Робоча група має схвалити надані пропозиції, або відхилити.

Надані рекомендації є частиною імплементації Прикінцевих положень Закону України «Про освіту» та Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», де гарантоване визначення розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників галузі. Для реалізації цих законодавчих норм, Урядом була прийнята постанова «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» №822 від 10 липня 2019 року, якою передбачається поступове (до 2023 року) підвищення найнижчого посадового окладу зазначених категорій працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Але, як завжди, на реалізацію немає коштів. Тому зазначена постанова була призупинена до 31 грудня 2020 року.

Для виплат в 2021 році по цій постанові потрібно додатково 50 млрд грн.

Гарантій що ці кошти з’являться в 2021 році, звісно немає, та МОН вкрай зацікавлене у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на зростання рівня життя освітян.

 

«Це питання потребує негайного вирішення, оскільки при формуванні бюджету галузі розмір оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників має дуже важливе значення.

Позицію Міністерства освіти і науки щодо якнайшвидшого введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 822 підтримали  і члени Комітету, запропонувавши зі свого боку звернутись до Уряду України з пропозицією передбачити у Державному бюджеті України на 2021 рік відповідні кошти на її реалізацію», – наголошує МОН.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу