Мільйони дітей, незважаючи на поширення коронавирусной інфекції, приступили до навчання як в Європі, так і за її межами. У країнах Старого Світу вчителі вітали своїх підопічних в масках. Учні сідали за парти, незвично далеко розставлені одна від одної. Після місяців дистанційного навчання і практично без спілкування з однолітками, багатьох переповнювали емоції, передає Euronews.

Алессо, учень: “Чудово знову зустріти своїх друзів”.

Суад Вибоїни, мати маленького Сулеймана: “Моя дитина дуже рада, що знову пішла у школу. Він просто щасливий. Для нього проблем немає. Більше я турбуюся, раптом щось може трапитися. Але і я вже не так хвилююся, як це було в червні, коли дітей повернули в школу після карантину “.

У Бельгії і Франції в класах неодмінно повинен бути дезінфікуючий гель для рук. Вчителі та учні від 11 років і старше протягом дня зобов’язані носити маски: винятків немає ні для змін, ні для уроків музики і співу.

Ліз Жанру, вчителька: “Очевидно, що всім нам буде складно. Спілкуватися з дітьми, не ім’я при цьому можливості посміхнутися, показати таким чином свою прихильність – важко. Для дітей важко”.

Аналогічні суворі санітарні заходи діють в Балканських країнах. Тим часом в ряді інших європейських держав до відсутності масок ставляться спокійно. У Чехії маски обов’язкові тільки в навчальних закладах Праги.

У російських школах заняття почалися 1 вересня традиційно в очному форматі, але пройшли при дотриманні заходів санітарної безпеки. На вході в школу дітям вимірювали температуру.

У Сполученому Королівстві на території Англії та Уельсу відкрилися 40% шкіл. Уроки в різних класах починаються в різний час. Маски обов’язкові в районах з високим числом випадків зараження коронавірусом. Батьки турбуються за своїх чад. Але тим, хто відмовляється вести дітей до школи, загрожує штраф.

Зміни з першого вересня торкнулися не тільки школярів. У Франції з вівторка у всіх фірмах і на підприємствах носіння масок є обов’язковим.

У Чехії про даний засобі захисту необхідно пам’ятати всім, хто користується громадським транспортом, їде в міжнародний аеропорт або працює в держустановах, аптеках та лікарнях.

У Швеції лише деякі надягають маски. Рекомендацій з цього приводу влада не дає. У розпал пандемії тут, на відміну від інших європейських держав, які не закривалися підприємства, кафе і ресторани. За словами головного епідеміолога Швеції, в країні реєструється все менше і менше випадків зараження коронавірусом.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу