6 тис дітей з особливими освітніми потребами пішли до садочків - 5d060d2b0c474992682012 e1600246707796

З 1 вересня 2020 року 6 тис дітей з особливими освітніми потребами пішли в інклюзивні групи закладів дошкільної освіти. Кількість груп, які розпочали працювати за планом, – 3598, що на 641 групу більше, ніж працювало у серпні. 

Діти з ООП навчаються в інклюзивних групах разом зі своїми однолітками. За рахунок субвенції на підтримку осіб з особливими освітніми потребами дітям забезпечуються додаткові корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні заняття, у тому числі індивідуальні заняття  з логопедом, психологом чи іншими потрібними фахівцями. Такі заняття додатково оплачуються фахівцям, з якими укладають цивільно-правові договори, за рахунок державної субвенції на підтримку осіб ООП.

Також для дитини з особливими освітніми потребами, яка навчається в інклюзивній групі, за кошти держави закуповуються засоби для навчання (дидактичні матеріали, розвиткові іграшки, спеціальні корекційні програми, обладнання). Закупівля здійснюється відповідно до індивідуальних потреб дитини з урахуванням наданих інклюзивно-ресурсним центром рекомендацій.

З метою створення індивідуальної програми розвитку безпосередньо під потреби дитини в садках створюються команди психолого-педагогічного супроводу, в які включаються педагогічні працівники закладу, психолог, за потреби запрошується представник інклюзивно-ресурсного центру.  

Для зручної роботи в інклюзивних групах кількість дітей з ООП має становити не більше трьох осіб, корекційно-розвиткові послуги можуть надаватися як індивідуально, так і в групі, наповнюваністю двоє – шестеро дітей.

Про те, як розпочати інклюзивне навчання в закладах дошкільної освіти – одне з відео МОН. 

 

Інклюзивна освіта. Дошкілля

У короткому відео МОН пояснює, як розпочати навчання в інклюзивній групі в дитсадку. #ДоступнаШкола #ІнклюзивнаОсвіта

Опубліковано Міністерство освіти і науки України Пʼятниця, 24 липня 2020 р.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *