Мультимедійні технології на сьогоднішній день найбільш модним напрямом використання інформаційно-комп’ютерних технологій. Мультимедія означає спектр інформаційних технологій, що використовують різноманітні програмні та технічні засоби з метою ефективного впливу на слухача і глядача фестивалю юних талантів. Завдяки застосуванню в мультимедійних продуктах і послугах одночасної дії графічної, аудіо та звукової і візуальної інформації ці засоби володіють великим емоційним зарядом і активно включають увагу слухача фестивалю юних талантів. Мультимедія корисною і плідною технологією, завдяки притаманній їй якості інтерактивності, гнучкості та інтеграції різноманітних типів мультимедійної інформації, а також завдяки можливості враховувати індивідуальні особливості дітей та сприяти підвищенню їх мотивації. Мультимедійні засоби стануть перспективним і високоефективним інструментом на XVIII Міжнародному фестивалю юних талантів «Рекітське сузір’я». Вирішивши проблемні питання, можна підняти Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я» на якісно новий рівень.

У 2021 році XVIII Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я» відбуватиметься під тематичним гаслом «Сонце у небі веселкою сяй усім нам здоров’я та сили додай». XVII Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я» відбувся під тематичним гаслом «Почуйте нас! Діти світу за мир!». Фестиваль за короновірусу «Коvid-19» проходив дистанційно. Учасниками фестивалю були школярі з 17 країн. На XVIII Міжнародний літературно-мистецький багатожанровий фестиваль дітей на юнацтва «Рекітське сузір’я» ГОЛОСИСТІ ТРЕМБІТИ КЛИЧУТЬ В РЕКІТИ .Тематичне гасло Фестивалю: «Сонце у небі, веселкою сяй усім нам здоров’я та сили додай». Василь ТАРЧИНЕЦЬ, генеральний директор Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір’я», заслужений журналіст України, редактор загальнодержавного журналу для дітей та юнацтва «Країна талантів» .Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір’я» засновано 12.03.2003р. з ініціативи Тарчинця Василя Федоровича, ректора ГО МАЛіЖ, підтримки депутатів Міжгірської районної ради Дерича Василя Михайловича, Поповича Івана Миколайовича, Гулаткана Федора Андрійовича, Рошка Володимира Петровича, Терелі Василя Михайловича, Качайла Василя Івановича, голови Лісковецької сільської ради Марковича Івана Федоровича, Почесних професорів МАЛіЖ Ковалика Володимира Михайловича, Турчина Богдана Даниловича, Сятині Михайла Луковича, письменників Скунця Петра Миколайовича, Дурунди Андрія Ільковича, Фединишинця Володимира Степановича, проректорів МАЛіЖ Гулаткана Федора Андрійовича, Тарчинець Раїси Петрівни.

Перший Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір’я» відбувся 5-8 липня 2003р. на околиці села Рекіти в урочищі Тисовець, поблизу Верхнього Студеного на межі Львівської області. На фестивальному полі лісниками Ізківського лісництва була змонтована дерев’яна сцена та обладнано амфітеатр, а також розкинуто наметове містечко військовими 128 окремої гірсько-піхотної бригади 38-го армійського корпусу, зокрема артилерійського полку з м. Виноградова (командир полковник Єгоров Валерій В’ячеславович, за наказом якого командиром наметового містечка було призначено заступника з виховної роботи майора Євгена Боднара).

На фестивальному полі працював клуб, польові кухні, а страви для учасників та гостей фестивалю готували армійські й сільські кулінари та Раїса Петрівна Тарчинець, Ганна Іванівна Маркович, Марія Миколаївна Губарь, Ганна Миколаївна Хрипта, Оксана Михайлівна Маркович, Зінаїда Юріївна Тарчинець, Віталія Олексіївна Хрипта, Надія Федорівна Редей, Дурунда Марія Іванівна та Маркович Марія Михайлівна. Фестивальною господаркою опікувався Олексій Олексійович Хрипта, продукти харчування, технічні засоби на своїй вантажівці доставляв водій Маркович Федір Михайлович.

Сільські майстри-теслярі: Соляник Іван Васильович, Тарчинець Юрій Федорович, Гулаткан Федір Андрійович, Маркович Михайло Федорович реконструювали та оздобили в камені криницю Олекси Добуша, а також міст національної й творчої єдності «Україна: Захід і Схід разом!».

На річці, що починається з багатьох потічків, працівниками двох Міжгірських лісгоспів було зроблено десять водоспадів і кілька містків та обладнані альтанки.

Дорогою до фестивального поля, між селами Голятин і Навоселиця, в урочищі «Кливи», завдяки Деричу Василю Михайловичу, тодішньому помічнику Cятині Михайла Луковича, народного депутата Верховної Ради України, було споруджено екзотичну альтанку й екологічний майданчик для юних натуралістів, художників і фотомитців, учасників та гостей Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я».
Більше тисячі учасників та гостей були на літературно-мистецькому святі Міжнародному фестивалі «Рекітське сузір’я», серед них поважний гість, двомовний поет з Чикаго Володимир Михайлович Ковалик. На його честь було названо фестивальне поле ім. Володимира Ковалика, а згодом він став Почесним президентом Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я», а фестивальне поле відтоді стали називати Коваликовим полем. Разом із Володимиром Михайловичем Коваликом на першому фестивалі твори юних поетів і прозаїків, журналістів, художників оцінювали чотири члени Національної спілки письменників України: лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Скунць Петро Миколайович, Ковалик Володимир Михайлович, Дурунда Андрій Ількович, Фединишинець Володимир Степанович.
Після проведення Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я» було підготовлено у новій редакції й затверджено Правлінням Малої академії літератури і журналістики «Положення про Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я», додалися нові номінації, їх на даний час тринадцять, а саме: «Поезія», «Проза», «Журналістика», «Малюнок», «Художнє фото», «Літературно-мистецька композиція», «Авторська пісня», «Етнографія і народні промисли», «ІТ-технології та робототехніка», «Хореографія», «Електронні засоби масової інформації: сайти і газети», «Дитяче та юнацьке радіо», «Кіно і відео».

Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я» соціальним громадсько-суспільним дитячим та юнацьким заходом, який проводиться щороку за підтримки влади, підприємств різних форм власності, спонсорів, у тому числі зарубіжних. Участь у Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір’я» переважно надається дітям, які позбавлені батьківської опіки, із багатодітних та малозабезпечених родин, які живуть у гірській та сільській місцевостях, а також на території, яка забруднена Чорнобильською АЕС.
У конкурсних творчих змаганнях, у відповідних номінаціях, учасники фестивалю можуть отримати Гран-прі, диплом І,ІІ,ІІІ ступеня, лауреата мистецької премії ім. Володимира Івасюка у номінації «Авторська пісня», лауреата мистецької премії ім. Василя Пилип’юка у номінації «Художнє фото». Премії засновано Львівським обласним козацьким товариством «Міжнародна асоціація «Козацтво» (Верховний отаман Шитий Михайло Кузьмович). Премію ім. Наталки Петренко у номінації «Поезія» засновано канцлером Львівського університету бізнесу і права Янковською Ларисою Анатоліївною, а у номінації «Проза» літературну премію ім. Володимира Ковалика заснував голова Закарпатської філії-відділення благодійного фонду М.Томенка «Рідна країна» Сербайло Андрій Андрійович. У номінації «Малюнок» премію Андрія Бокотея заснував лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченка, відомий митець в Україні та світі Бокотей Андрій Андрійович. Щорічно Закарпатська обласна адміністрація та Закарпатська обласна рада надає Гран-прі в 13 номінаціях, а районна державна адміністрація та районна рада залучає до участі у фестивалі школярів, виділяє транспорт для зустрічі та від’їзду учасників і гостей фестивалю, проведення екскурсій, забезпечує озвучення фестивалю, вирішує інші побутово-технічні питання. надія, що й хустська влада, до якої недавно приєднано Міжгірський район, також про це подбає.

В урочищі Тисовець на Коваликовому полі відбулося п’ять фестивалів. З 2008 року Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір’я» проводиться у мальовничому селищі Міжгір’ї, на базі Міжгірського професійного ліцею.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.