Про школи в Каліфорнії, США (USA)

Ми проживаємо в Каліфорнії, в Кремнієвій Долині, але система шкільної освіти, предмети, що викладаються, правила та вимоги в США дуже різняться в залежності від штату, чи району. Моя донька вчиться в американській школі з 3го класу, зараз у 8му. Ми змінили 4 школи у зв’язку з переїздами і ось на даний час можу зробити написати узагальнений текст щодо американських шкіл 👇🏻

Території міст поділені на округи, в які входять декілька міст, якщо вони не великі. А в місті ще є шкільні дистрикти.

Школи в США діляться на державні, приватні та чартерні. Якщо з державними (навчання безкоштовне, існують на державні кошти. Чим вищі податки в місті чи районі, тим більш оснащені школи. Шкільна програма відповідає вимогам шкільного дістрикту) та приватними (платні, програма повністю автономна без будь-якого втручання в навчання з боку держави), то чартерна школа – це безкоштовна школа для батьків, фінансується державою, але має повну автономію з приводу прийняття рішень, розподілу грошей чи вибору навчальних дисциплін.
Чартерні школи в США – це щось середнє між приватними та державними школами.

Щоб потрапити до державної школи в Каліфорніі, треба свідоцтво про народження, щеплення, заповнити вступну форму, надати договір оренди житла та один рахунок оплати комунальних послуг на ваше ім’я. В державну школу потрапляють лише по місцю проживання. Кількість дітей у класі дуже різна. В одній із шкіл у доньки в 3му класі було 32 учні, але це більше виключення аніж правило. В середньому, молодша школа, класи до 23 дітей, але законодавчого регулювання наповненості класів немає.

Приватна, відповідно, хто може оплатити і при наявності вільних місць. Класи в приватних школах значно меньші, в середньому 12 дітей у класі. Традиційно, приватні школи, це католицькі школи і вони рахуються дуже сильними. Там діти моляться та вивчають біблію. Це, напевно, найбільша проблема, чому ми ре згідні на приватну школу. Вимоги та програма значно вищі ніж у державній школі. Вартість таких шкіл для молодшої школи в Кремнієвій Долині, де ми проживаємо, варіюється від $800/місяць і до безкінечності. Меньше я не зустрічала, а ось значно більше, так(в районі $30 тис на рік).

 

В чартерну школу потрапляють по лотереї, по рекомендаціям від інших батьків, по заяві (класи формуються значно раніше, ніж дитині треба йти в школу). Програма складніша, шкільна база значно краща ніж в державних.

Виходячи з цього, в карантин кожна школа увійшла по різному.
Приватні школи в США отримали дозвіл на вихід дітей до школи. Батькам дали на вибір залишитися на дистанційному навчанні, вийти повністю в клас чи комбіновано (декілька днів у школі/решта вдома). Але при умові обов’язково носити дітям маски, класи не більше 12 дітей, ланчі тільки в класі (раніше були у шкільній їдальні).

Державні школи в США почали шкільний рік повністю дистанційно. На початку шкільного року, шкільний округ батькам вислав опитування, де було запропоновано 3 варіанти:
1. Повністю дистанційне навчання
2. Змішане навчання (3 дні вдома, 2 у школі).
3. Повністю в школі.
До речі, всі опитування щодо роботи директора, вчителя чи такі ось питання, вони проходять онлайн і повністю анонімні. Шкільний округ (дистрикт) отримує відгуки про роботу школи від батьків і потім публікує середні дані на сайті шкільного дистрикту та сайті школи.

Моя донька навчається у 8 класі. Це середня школа. В середній школі вже немає одного класу на цілий рік. Діти ходять між класами, вчителі викладають лише свій предмет протягом року. До прикладу, вчитель англійскої мови 8го класу, наступного року візьме знову 8й клас. Молодша школа, середня школа та старша школа повністю відокремлені, знаходяться за різними адресами. В середній школі доньки, це 7й та 8й класи, приблизно 1,5 тис учнів. Але поділу на класи, як у нас, немає. Поділ йде в залежності від класів, які студент середньої школи вибрав + обов’язкові класи. Обов’язкові класи також розділені. Хтось зі студентів, бере математику значно вищого рівня, то він потрапляє в один клас з тими дітьми, з таким же рівнем математики. Але, приміром, англійска мова у нього на звичайному рівні і він навчається у звичайному класі англійскої. Тобто, класичних однокласників, які є у нашому розумінні, тут немає. З цього виходить дуже складно державній школі, в умовах епідемії та маючи півтори тисячі студентів, які навчаються один з один по різних предметах, зустрічаються і спілкуються через декілька рукостискань з усією школою, налагодити очне навчання з карантинними вимогами від держави.

Десь за дві неділі до початку школи, на електронну пошту батьків, приходить лист. Плюс по мобільному телефону, шкільний округ та школа по черзі телефонують з нагадуванням перевірити електронну пошту, вибрати класи онлайн, нагадування щодо дат та часу. У батьків є свій батьківський Інтернет портал, де після реєстрації, можна бачити всю інформацію стосовно своєї дитини, результати минулорічних тестів, бланки для заповнення, телефони, адреси, електронна пошла округу та школи. За неділю до початку школи, формуються класи, дітей, в залежності від успішності попереднього року, записують до класів, плюс додають класи, які діти вибрали на вибір. У дітей є свій портал, де вони бачать майже ідентичну інформаці, що й батьки. Далі діти отримують інформацію щодо класів та учителів там же онлайн. Днів за 5 вчителі активно відправляли на електронну адресу дітей та батьків посилання на зум, привітання, побажання успіхів, вимоги щодо предмету, опитування. Та два дні до початку навчання, в школі роздавали книги, ноутбуки та шкільний матеріал в залежності від вибраного класу. В нас це – робототехніка, то доньці видали сумку з матеріалом для будівництва та автоматизації роботів🙈. У кожного учня було призначено свій особистий час по алфавіту. Не виходячи з машини, було організовано зупинки (на прикріплених фото там є щось на зразок палаток, то як раз станції роздачі матеріалів), де стояли вчителі, та персонал школи. Вони підходили з книжками до машини, передавали книги та бажали успіхів. Остання зупинка, були ноутбуки. У студента запитували чи треба, дітям їх видавали без підписів, паспортів у задаток чи під розписку. Просто в руки. Взагалі вчителі спілкуються з дітьми на рівних. Ніби старих друзів зустріли, не дивлячись на таку велику кількість дітей, кожного пам’ятають поіменно, знають вподобання, хоббі, батьків.

Почалася дистанційна освіта:
Уроки починаються о 8:30 в зум та закінчуються о 1:30 згідно розкладу. Далі година для спілкування з вчителями, якщо потрібно. У кожного є можливість призначити час з будь-яким вчителем для уточнення, для отримання додаткових роз’яснень. Домашні завдання публікуються в google class room. Там є можливість обговорювати завдання. Якщо щось не зрозуміло, студент пише пост і інші студенти йому відповідають, вчитель також відповідає. Але спонукає студентів до відповіді першочергово. За активність у відповідях та публікації не зрозумілих моментів, студенти отримують додаткові бали до оцінки. Кожного дня є домашні завдання практично по кожному предмету. Домашні завдання публікуються в гуглкласрум, у вересні, у зв’язку з тим, що учні вчилися використовувати систему, дозволялися домашні завдання із запізненням. Починаючи із жовтня, роботи із запізненням не приймаються.

Якщо дитина спізнилася більше ніж на 3 хвилини до зуму, це рахується, як спізнення на урок. Контрольні проходять онлайн, деякі вчителі дозволяють використовувати книги, нотатки від руки. Головне щоб студент все робив самостійно, не гуглити відповіді та не списувати рішення у інших студентів. Списування та плагіаризм робіт – це самі великі промахи, за які можна спокійно вилетіти з університету, коледжу то дітей ще в школі вчать, що так робити не можна.

У мене, як у мами, є доступ до електронного щоденника, назвемо це так у вигляді додатку до мобільного телефона. Де я бачу оцінки за завдання, всі завдання, які було задано та зроблено дитиною. Я можу написати листа вчителю, можу прочитати шкільні новини. А також побачити всі завдання, що будуть задані до самого кінця семестру.

 

На першій фото зліва вчитель математики, а з права – принципал (директор), так вони вітали випускників минулого шкільного року.

Контрольні роботи пишуться онлайн у спеціальних програмах, лише математика у доньки пишеться від руки, вчитель на екрані показує завдання, а учень пише відповіді на них, фотографує та відправляє вчителю. Ніяких клітинок, хоч на папірусі та фломастерами. На всіх предметах, в тому числі, анлгійска мова, не звертають увагу на граматичні чи синтаксичні помилки. В англійській мові більше йде нахил до навчання критичного мислення, робити висновки, вміти донести свою думку. У всіх інших предметах оцінювання взагалі немає ніякого відношення до граматики. Оцінюються знання з конкретного предмету, а не розділові знаки чи граматичні помилки. Вимог стосовно зошитів, ручок чи олівців у школі немає. Стосовно шкільної форми, то вона є в приватних школах. В державній школі вимог щодо шкільної форми, не надають. Єдине, спортивна форма з емблемою школи. Футболка, шорти, кофта та спортивні штани. Все це ми купували в школі за власний кошт, але якщо дитина з low income family (із сім’ї з маленьким доходом), то платити не треба. Нам спортивна форма обійшлася все разом приблизно $70. Стосовно сімей з низьким доходом, то ніхто з дітей не глузує чи взагалі звертає на це увагу. Щоб отримувати безкоштовне харчування, треба просто заповнити онлайн форму, де вказується дохід батьків. Ніяких документів для підтвердження доходу надавати не треба. В умовах карантину, безкоштовні обіди можна забирати в призначений час кожного дня біля школи, її роздають вчителі та шкільний персонал.

Також в умовах дистанційної освіти, Інтернет провайдери знизили оплату за послуги Інтернету, а у випадку, якщо у сім’ї немає грошей, то шкільний округ забезпечує безкоштовний Інтернет. Знову ж таки, для сімей з низьким доходом, є Інтернет за $10 в місяц. Цей тариф діяв ще до карантину.

 

Розклад
Розклад

Кожної неділі приходять листи зі школи стосовно зум зустрічей з батьками та їх теми.
Якщо у студента оцінки погані, то вчителі ініціюють онлайн зустріч із батьками щоб дізнатися проблему, знайти виходи для виправлення ситуації. Дуже розвинена тема із тим, коли студенти займаються репетиторством для менш успішних студентів. Це важлива робота, яку можна записати собі в ессе, яке пишуть при вступі до ВУЗу. Також є обов’язковий пункт в старшій школі – волонтерство, допомога іншим учням також зараховується. Волонтерством можна займатися де завгодно, притулок для тварин, спортивна секція, у батьків на роботі, вдома допомагаючи з молодшими братом/сестрою, в бібліотеці, в притулку для безхатченків, в музеї та ін.
Наразі, доньці все подобається за виключенням того, що клас науки зараз онлайн і немає можливості вдома проводити наукові досліди, як було у класі.

Щодо майбутнього, то відкриття шкіл почнуть з молодшої школи, приблизно на початку грудня, в першу чергу отримають право на місця в школі, діти, батьки яких не можуть працювати з дому та діти, які тільки вивчають англійську (англійська не рідна мова). Далі, середня школа і тільки ближче до січня-лютого, готують відкривати старшу школу. Але у батьків залишиться право вибору продовжити дистанційну освіту.

 

 

Юля Сем

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу