“«Подвійні стандарти» в питаннях зарплати працівників системи освіти. На жаль, знову доводиться констатувати приклади несправедливості”, – написав Сергій Шкарлет в своєму Телеграм-каналі.

Нагадаю, мені голослівно дорікали, що я буцімто хочу «скасувати» ЗНО. Але правда в тому, що протягом останніх місяців я наполегливо намагався забезпечити якісну роботу Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональних центрів, які, власне, і проводять ЗНО.

Т.в.о міністра наголосив, що важливим питанням у цьому контексті є підвищення рівня заробітної плати освітянам, зокрема і працівникам УЦОЯО. Методисти центру виконують величезну та відповідальну роботу, опрацьовують мільйони документів випускників, вчасно готують дані, сумлінно підтримують роботу інформаційної системи, а мають середньомісячний посадовий оклад у розмірі 10 тисяч гривень, спеціалісти – по 9 тисяч гривень на місяць. 300 працівників системи УЦОЯО щорічно забезпечують можливість справедливого вступу до закладів вищої освіти 300 тисяч абітурієнтів.

Я двічі звертався до Міністерства фінансів з пропозицією погодити проєкт рішення щодо підвищення заробітної плати, але питання «зависало» у «владних» коридорах.

Маємо й інший приклад. Керівник Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти отримує 106 тисяч гривень на місяць, але агентство досі не спромоглося ані оприлюднити Доповідь про якість вищої освіти, ані підготувати та затвердити Положення про Апеляційний комітет, ані вчасно виплатити зарплату своїм же «простим» експертам.

Підсумовуючи, хочу зазначити, що вчора мав розмову з Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем та Міністром фінансів України Сергієм Марченком. Вдалося дійти принципової згоди щодо підвищення заробітної плати працівникам УЦОЯО та регіональних центрів. Щиро сподіваюся на позитивне урядове рішення з цього питання вже найближчим часом.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.