Новий шкільний предмет “Фінансова грамотність”, який експериментально вивчали учні 13 українських загальних  навчальних закладах у різних регіонах, схоже, стає популярним, повідомляє прес-служба Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Новим курсом, що входить до варіативної частини шкільної програми, а значить викладається за вибором, все більше цікавляться і учні, і вчителі.

Цьогоріч кількість учасників проекту, що навчає школярів практичних аспектів фінансового планування та управління власними фінансами, збільшується: у проекті вже беруть участь понад 2800 учнів з 68 навчальних закладів. Географія викладання курсу охоплює 14 регіонів України. Минулоріч курс «Фінансова грамотність»у рамках пілотного проекту було розпочато у 13 загальноосвітніх навчальних закладах Київської, Донецької, Львівської, Черкаської та Харківської областей. 

– Я, як учитель, дуже радію з того, що в нових програмах значно збільшено роль варіативної частини. Це означає, що кожен педагогічний колектив отримує значно більшу творчу свободу для того, щоб можна було використовувати свої чи авторські доробки, чи, я в цьому випадку, світові предметні курси. У багатьох педагогічних колективах таку експериментальну роботу вже налаштовано. Поки курс впроваджується у варіативній частині, ми будемо лише вітати ті педагогічні колективи, які самі виявлять бажання брати участь у цьому експерименті», – розповів заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський. – Те, що сьогодні напрацьовано, відповідає ще одній нашій позиції – активне вивчення того, що відбувається в світі. Хочемо ми того, чи ні, але сьогоднішні технології створюють єдиний освітній простір. Навіть якщо ми не будемо щось вивчати у школі, – діти самі це будуть знати. Тому ця програма, яка запропонована для багатьох країн і багатьох шкіл, відповідає ідеї створенні й участі в єдиному світовому освітньому просторі.

Протягом 2012-2013 навчального року здійснюватиметься робота щодо вдосконалення навчально-методичного забезпечення викладання курсу, апробації підручників та посібників, моніторингу якості викладання курсу, анкетування учнів щодо виявлення рівня засвоєння знань. Серед іншого заплановано проведення установчих семінарів-практикумів для педагогічних колективів, низки тренінгів та круглих столів. Найближчі перспективи – створення Інтернет-порталу, змістове наповнення якого допоможе вчителям у підготовці до занять, зокрема використовувати під час уроків онлайн-матеріали.

Довідково: курс «Фінансова грамотність» навчає школярів (віком від 15 до 16 років) практичних аспектів фінансового планування, управління власними фінансами та відповідальної поведінки споживача фінансових послуг. Навчальна програма розрахована на повний академічний рік (2 семестри), яка складається з 4 блоків («Введення до власних фінансів», «Заощадження та інвестування», «Запозичення», «Страхування та власний бюджет») та передбачає 30 уроків.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу