Проблема збору коштів на невідкладні справи, пов’язані зі здоров’ям, – одна з найнагальніших на сьогоднішній день. Десятки прохань про допомогу сьогодні розповсюджуються усіма можливими каналами комунікації.

В Івано-Франківську журналісти допомагали збирати родині хлопчика, якому негайно потрібно було зробити операцію, необхідні кошти, а це – близько 300 000 євро. Зібрані пожертви терміново перераховувалися за кордон з рахунку одного з батьків. На жаль, хлопчик помер, проте питання сплати податків залишилося не вирішеним, адже згідно із законодавством, приватні рахунки не є благодійними, тому всі надходження на них підлягають оподаткуванню.

Прикро, але держава неспроможна забезпечити фінансову допомогу, коли людині терміново необхідно пройти дорогий курс лікування або надскладну операцію. Відтак, люди, яких спіткала біда, вимушені продавати майно і збирати пожертви на відкриті банківські рахунки.

Є випадки, коли члени родини важкохворої людини, яку не вдалося врятувати, роками ходять по судах, пояснюючи, звідки їм надійшли кошти і на які потреби.  

– Не завжди родина чи фізичні особи, які перераховують кошти, знають про податкові наслідки допомоги, – констатує партнер Фонду розвитку податкової культури Лариса Антощук. – Проте фізична особа зобов’язана декларувати свої доходи, отримані з різних джерел, в тому числі і у вигляді фінансової допомоги. Із отриманих сум, якщо вони надходять не від юридичних осіб, сплачується податок на доходи фізичних осіб і розмірі 15% або 17%. Ставка податку залежить від отриманої суми.

Юристи впевнені, не дивлячись на обмежений доступ податківців до інформації про банківські рахунки, місцевий інспектор, згідно з законом,  має право отримати інформацію про надходження на рахунки будь-якого українця у разі підозри в несплаті податків.

Однак благодійні фонди можуть допомогти і зібрати кошти, і не віддавати значну частину пожертв державі. Проте більшість наших співвітчизників просто не знають про таку можливість. Саме для того, аби українці, які портапили у скрутне становище і потребують фінансової допомоги, знали про усі тонкощі відкриття благодійних рахунків, стартував  проект «Банк добрих справ». У рамках акції кожен може отримати консультацію з приводу надання благодійної допомоги або її отримання.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу