Найбагатшим учителем світу вважається Девід Черітон. Він простий викладач в Стенфорді. Але у вільний час займається інвестиціями в стартапи. І в не дуже далекому 1998 року позичив 100 тисяч $ на стартап під назвою Google. І заробив на цьому з часом понад 3 млрд. доларів. А Forbes ще рік тому оцінив його капітал в 5.9 мільярда!

Найбагатший вчитель
Найбагатший вчитель

Цікаво, звичайно, звідки у нього взялася “вільна” сотка. Просто це вкладення було у нього не першим. Хоч і найвдалішим в порівнянні з іншими досить успішними проектами. Викладаючи в Стенфорді, він якось прийняв пропозицію свого колишнього аспіранта Енді Бехтольшайма і вони спільно заснували компанію Granite System, яка спеціалізувалася на розробці рішень для мереж Ethernet. І вже через рік вони продали її Cisco за 220 млн. $

У 2001 році вони запустили Kealia, що займалася проектуванням мережевого обладнання. Sun Microsystems викупила її у 2004 році за $ 120 млн.

Але головна і найуспішніша інвестиція в їх житті трапилася в перерві між роботою над Granite і Kealia, коли Черітон і Бехтольшайм вклали по $ 100 000 в Google. Сергій Брін і Ларрі Пейдж не були студентами Черітон, але вони звернулися до нього за порадою в надії, що він допоможе знайти їм спосіб монетизації Google алгоритмів. Черітон виявився готовий поділитися не тільки мудрістю, але і грошима, адже після продажу Granite він заробив $ 20 млн.

Бріну і Пейджу було тоді не так просто знайти інвесторів, але на зустрічі з засновниками інтернет-пошукача Черітону треба було всього кілька хвилин, щоб закохатися в елегантність Google і оцінити план, як отримати гроші за перехід користувачів по рекламних посиланнях.

Черітону зараз 69. Він як і раніше викладає, живе вкрай скромно, не любить публічність, водить бувалий Volkswagen, живе в невеликому будинку в Пало-Альто і при цьому витрачає величезні суми на благодійність. І як і раніше захоплюється інвестиціями в стартапи …

Олександр Соколовський

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу