Доктор Альберт Бурла, голова та генеральний директор Pfizer, привітав результати випробувань як ”великий день для науки та людства”.

  • Pfizer та BioNTech заявили, що поділ випадків між вакцинованими особами та тими, хто отримував плацебо, вказує на рівень ефективності вакцини вище 90% через сім днів після другої дози.
  • Це означає, що захист від Covid-19 досягається через 28 днів після первинної вакцинації, яка складається із схеми прийому двох доз.

Pfizer та BioNTech оголосили у понеділок, що їх вакцина прити Covid-19 була більш ніж на 90% ефективною у запобіганні зараженню Covid-19 серед тих, хто не мав ознак попереднього зараження, вітаючи розвиток подій як ”великий день для науки та людства”.

″Я думаю, що ми можемо побачити світло в кінці тунелю”, – сказав голова та генеральний директор Pfizer доктор Альберт Бурла Мег Тірелл на CNBC у “Squawk Box ”. ″Я вважаю, що це, мабуть, найзначніший медичний прогрес за останні 100 років, якщо врахувати вплив, який це матиме на охорону здоров’я та світову економіку”.

 

 

Це повідомлення надходить у той час, коли виробники ліків та дослідницькі центри борються за доставку безпечної та ефективної вакцини, яка допоможе покласти край кожному пандемії коронавірусу, яка забрала понад 1,2 мільйона життів у всьому світі.

Вчені сподіваються на вакцину проти коронавірусу, яка є ефективною щонайменше на 75%, в той час як радник коронавірусу Білого дому Ентоні Фочі сказав, що прийнятною є така, яка ефективна на 50% або 60%.

Результати Pfizer базувались на першому проміжному аналізі ефективності, проведеному зовнішнім та незалежним Комітетом з моніторингу даних із клінічного дослідження третього етапу. Незалежна група експертів контролює клінічні випробування в США, щоб забезпечити безпеку учасників.

В результаті аналізу було оцінено 94 підтверджені інфекції Covid-19 серед 43 538 учасників судового дослідження. Pfizer та німецький біотехнологічний партнер американського фармацевтичного гіганта заявили, що поділ справи між вакцинованими особами та тими, хто отримував плацебо, вказав рівень ефективності вакцини вище 90% через сім днів після другої дози.

Вакцина від Covid-19
Медичний працівник тримає ін’єкційний шприц для випробування вакцини фази 3, розробленої проти пандемії нового коронавірусу (COVID-19) американською компанією Pfizer та німецькою компанією BioNTech, в лікарні Анкари при університеті Ібні Сіна в Анкарі, Туреччина, 27 жовтня, 2020 рік.
Догукан Кескінкіліч | Агентство Анадолу | Getty Images

Це означає, що захист від Covid-19 досягається через 28 днів після первинної вакцинації, яка складається із схеми прийому двох доз. Остаточний відсоток ефективності вакцини може змінюватися, однак, оскільки безпека та додаткові дані продовжують збиратися.

″Перший набір результатів нашої фази 3 випробування вакцини проти COVID-19 забезпечує початкові докази здатності нашої вакцини запобігати COVID-19″, – сказав Бурла в заяві.

″Ми досягли цієї важливої ​​віхи в нашій програмі розробки вакцин у той час, коли світові вона найбільше потрібна, коли показники зараженості встановлюють нові показники, лікарні наближаються до надмірної спроможності та економіки, які намагаються знову відкритися”, – продовжив Бурла.
«Завдяки сьогоднішнім новинам ми наближаємось до того, щоб забезпечити людям у всьому світі вкрай необхідний прорив, який допоможе покласти край цій глобальній кризі в галузі охорони здоров’я. Ми з нетерпінням чекаємо обміну додатковими даними про ефективність та безпеку, отримані від тисяч учасників у найближчі тижні ».
 

Перегони вакцин

 

Приблизно 42% глобальних учасників судового процесу мали різноманітні расові та етнічні особливості, повідомили Pfizer та BioNTech, додавши, що серйозних проблем безпеки ще не повідомлялося.
 
Компанії заявили, що планують подати на екстрене дозвіл до Управління з контролю за продуктами та ліками США незабаром після того, як вони отримають дані за два місяці, які наразі тривають на третій тиждень листопада.
 
Виходячи з поточних прогнозів, Pfizer та BioNTech очікують виготовити до 50 мільйонів доз вакцин у 2020 році та до 1,3 мільярда доз у 2021 році. Для вакцини потрібні дві дози на людину. У липні компанії досягли  з урядом США майже 2 мільярди доларів угоди про  поставку 100 мільйонів доз.
 
Плани доставки сотень мільйонів вакцин проти коронавірусу по всьому світу викликають питання щодо логістики та розподілу, частково через необхідність зберігати та транспортувати їх у переохолодженій тарі.
Як повідомляється, компанія планує завантажувати ці ящики розміром з валізу з місць розподілу в Каламзу, штат Мічиган, та Пуурс, Бельгія, приблизно на два десятки вантажних автомобілів на день, що дозволяє щоденно транспортувати приблизно 7,6 мільйона доз до найближчих аеропортів.
Компанії заявили, що планують представити дані повного випробування третього етапу, яке розпочалося 27 липня, для наукової публікації з рецензуванням.
 

Американські чиновники та вчені сподіваються, що вакцина прити Covid-19 буде готова в першій половині 2021 року – від 12 до 18 місяців, оскільки китайські вчені вперше ідентифікували коронавірус та склали його генетичну послідовність.

 
Це рекордні часові рамки для процесу, який зазвичай займає близько десятиліття для отримання ефективної та безпечної вакцини. Найшвидша в історії розробка вакцини, епідемічний паротит, зайняла більше чотирьох років і отримала ліцензію в 1967 році.
Більше ніж 90% ефективна вакцина проти коронавірусу приблизно відповідає одній дозі вакцинації проти кору, що становить приблизно 93% , за даними Центрів з контролю та профілактики захворювань.
Порівняно з CDC зазначають, що вакцина проти грипу знижує ризик захворювання на грип на 40–60% серед загальної кількості населення.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу