Музикотерапія для онкохворих - muzykaУривки із творів Баха і Шуберта прозвучали в Донецькому протипухлинному центрі. Волонтери, учні місцевого педагогічного коледжу, вирішили музикою підняти настрій та повернути жагу до життя важкохворим. Учні провели акцію «Музичний марафон».

Така терапія допомагає відволіктися від  болячок і отримати задоволення від життя. А це головне завдання паліативної допомоги, яка нині доволі популярна. Простіше кажучи, «паліативний» означає «плащ». Тобто паліативна допомога покликана вкрити плащем або створити захист для тих, хто опинився у складних обставинах.

Головна мета такої допомоги – полегшення симптомів важкої хвороби, насамперед адекватне знеболення, психологічна підтримка хворого та родичів, які доглядають за ним, вироблення ставлення до смерті як до природного етапу життя людини, задоволення духовних потреб хворого та його близьких, вирішення соціальних та юридичних, етичних питань, що виникають в зв’язку з тяжкою хворобою та наближенням смерті людини.

«Паліативна допомога, яку сьогодні надавали хворим майбутні педагоги, покликана максимально подовжити життя пацієнта», – розповів завідувач відділення Донецького обласного протипухлинного центру Дмитро Шкарбун. Він зазначив, що головна мета заходу – привернути увагу людей, закликати їх стежити за своїм здоров’ям і вчасно зверталися до лікарів, бо на ранніх стадіях онкологія виліковується.

Надалі  «Музичний марафон» пройде в онкологічних диспансерах Донеччини.

Такі акції в жовтні невипадкові – адже 12 жовтня відзначають Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *