У рекомендаціях зазначили, що оцінка – це конфіденційна інформація, доступна тільки учневі та його батькам.

Міністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, повідомляють на сайті МОН.

Одна з ключових змін в оцінці полягає у заміні узагальненої бальної оцінки на вербальну оцінку, яка крім оціночного судження про досягнення може ще називати і рівень результату навчання.

Рекомендації вводять поняття вербальної оцінки (оціночного судження) і рівневої оцінки (оціночного судження із зазначенням рівня результату). Вербальну і рівневу оцінку можна давати як усно, так і письмово. Рівень результату навчання рекомендується позначати буквами:

“Початковий” (П – від українського “початковий”);
“Середній” (С);
“Достатній” (Д);
“Високий” (В).

Результати оцінки досягнень школярів рекомендується висловлювати:

в 1-2-х класах – вербальною оцінкою;
в 3-4-х класах – або вербальною або рівневою оцінкою, за вибором закладу.

У МОН додали, що навчальні заклади можуть розробляти свої загальні положення щодо оцінки результатів навчання. Учитель може ініціювати особливу організацію оцінювання в певному класі, яку має затвердити педрада на засіданні.

У рекомендаціях сказано, що оцінка – це конфіденційна інформація, доступна тільки учневі та його батькам.


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 813  від 13 липня 2021 року

Про затвердження методичних рекомендацій щодо
оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів
закладів загальної середньої освіти

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 688), та з метою організації оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класах закладів загальної середньої освіти

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, що додаються
  2. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій довести цей наказ до відома керівників закладів загальної середньої освіти.
  3. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства освіти і України від 20.08.2018 № 924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі», від 27.08.2019 № 1154 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу», від 16.09.2020 №1146 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи».
  4. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відповідну відмітку у справах архіву.
  5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.

Міністр  Сергій Шкарлет

Завантажити: Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу