Сучасні люди настільки звикли користуватися комп’ютером, що писати від руки їм стає все складніше. Експерти пророкують зникнення явища рукописного письма. Однак українські педагоги поки що не готові від нього відмовитися.
У США понад 80% шкіл відмовилися від використання рукопису.
«Увага до навчання гарному почерку, за винятком небагатьох зацікавлених у чіткому письмі дітей, значно зменшилася. Мені дуже шкода, що вміння писати у державних школах США перестали вважати важливим», – каже автор книги «Пиши тепер» Барбара Ґетті.
Дитячий психолог із Києва Наталія Лесенко дотримується іншої думки. Вона вважає, що діти, які змалку користуються комп’ютером по-іншому мислять.
«Ті, хто пишуть рукою, застосовують цю дрібну моторику, вони концентруються на цьому письмі, безпосередньо на зошиті. Вони виводять цю каліграфію, щоб добре було видно. А коли дітки в молодшій школі з клавіатурою починають набирати ці тексти, у них концентрується увага трохи на клавіатуру, трохи на екран, бо вони мають рукою працювати на клавіатурі, а очима дивитись на екран, у них увага і нервова система починає ширше працювати, охоплювати нервові центри», – стверджує вона.
Нагадаємо, вчені довели, що з анатомічної точки зору, близько третини всієї площі рухової проекції кори головного мозку займає проекція кисті руки, розташована дуже близько до мовної зони.
За матеріалами сайту Наголос