У рамках Днів освіти і науки Російської Федерації в Україні в Республіканському вищому училищі фізичної культури м. Києва відбувся круглий стіл, присвячений фізкультурно-спортивному вихованню в навчальних закладах. Голова комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України, молоді та спорту України В’ячеслав Гамов докладно розповів про розвиток галузі в Україні. Російські колеги погодились, що проблемні моменти фізичного виховання молоді – спільні для обох держав. Однак, хоча й вийшли ми з однієї освітньої системи, кожній країні є що представити з власного позитивного досвіду.

Так, Тетяна Цвєткова, заступник начальника відділу формування здорового способу життя дітей і підлітків Міністерства освіти і науки Російської Федерації, розповіла про інноваційні програми з фізичної культури, які створюють і впроваджують у школах російські вчителі. Адже найосновніша проблема і українських, і російських педагогів – зацікавити дітей займатися спортом. Для цього при російському освітянському міністерстві було створено експертну раду. Там з урахуванням побажань теоретиків, практиків і медиків зібрали побажання практиків щодо того, як зробити урок фізкультури справді інноваційним. Після того, як у деяких школах замість обридлих гімнастичних палиць і футбольних м’ячів, учням запропонували степ-платформи й велосипеди – уроки фізкультури почали користуватися значно більшою популярністю. Тетяна Костянтинівна також відзначила, що в Росії, на жаль, користуються дуже застарілими нормами архітектурного планування фізкультурних майданчиків і зал у школах. Україна в цьому плані має більш досконалі нормативні документи, які й вивчали наші російські колеги.

Директор однієї зі спортивних шкіл Російської Федерації Артур Губін розповів про спортивно-масові заходи, які не тільки є сходинкою відбору учнів до ДЮСШ, а й чудовою агітацією здорового способу життя. У Росії проводяться два великих змагання на зразок нашого Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт». Це Президентські спортивні змагання та Президентські спортивні ігри, в яких цього року взяли участь відповідно 8,8 та 5 мільйонів школярів. При цьому особливістю Президентських спортивних змагань є не тільки демонстрація учнями своїх сил у спортивному багатоборстві, а й веселі старти і творчий конкурс. Тобто російська школа прагне не розділяти творчо-інтелектуальний і фізичний розвиток дітей.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу