Хоча музою Шевченка була Україна, він був і залишається громадянином світу. Його твори знають і люблять у багатьох куточках Землі. Їх читають більш як 150 мовами світу.

У рамках Шевченківського березня Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва зібрала на літературному святі шанувальників творчості Кобзаря — знавців іноземних мов, на читання під назвою: «Нас єднає Шевченкове слово». В бібліотеці було організовано літературну мандрівку тими країнами світу, мовами яких читали впродовж свята твори Тараса Шевченка: Англією, Італією, Францією, Німеччиною, Польщею, Швецією, Фінляндією, Данією, Литвою, Латвією, Білоруссю, Угорщиною, Румунією, Україною, Росією, Грузією, Вірменією, Іраном, Арабськими країнами, Китаєм, США, Аргентиною.

Почесними гостями свята стали представники посольства Латвійської Республіки, Угорської Республіки, представник вірменської і польської громад. Вони наголосили на значенні постаті Тараса Шевченка в культурних зв’язках між українським та своїми народами, прочитали твори поета рідними мовами. У літературній мандрівці взяли участь талановиті представники столичних шкіл.

«Освіта України» № 12

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу