Тиждень тому із товаришами відвідував один із київських нічних клубів, де стикнувся із кількома проблемами: 1) охорона клубу заборонила фотографуватися у його приміщенні; 2) адміністратор закладу вимагав віддати йому квиток та залишити приміщення; 3) працівники охорони закладу погрожували виставити мене із закладу із застосуванням сили. Крім цього, при вході було повідомлення про заборону заходити у клуб у верхньому одязі. Наскільки законні такі дії адміністрації закладу?

Антон К.

м. Львів

Адміністрація розважальних закладів залишає за собою право відмовляти у відвідуванні закладу без пояснення причин. Найчастіше правила, за якими відбувається «фейсконтроль», розміщуються у самому закладі. На діяльність розважальних закладів поширюється ст. 633 Цивільного кодексу України «Публічний договір», у якій зазначено, що публічним є договір, в якому одна сторона – підприємець взяла на себе обов’язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться. Умови такого договору встановлюються однакові для всіх споживачів. А законодавець не надає права власнику надавати будь-які переваги одному споживачеві перед іншим. Крім цього, частина 4 цієї статті передбачає таке: підприємець не має права відмовляти від укладання публічного договору за наявності у нього можливості надання споживачеві певних послуг.

Таким чином, відмовляти Вам у відвіданні таких закладів чи виганяти Вас із них адміністрація не має права.

Щодо фотографування у приміщенні закладу: існує стаття 307 Цивільного кодексу України, яка передбачає отримання дозволу від особи на знімання на фото-, кіно- чи відеоплівку. Згода особи на знімання її на
будь-які носії припускаться, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

Можна припустити, що встановлена заборона адміністрації закладу на фотографування у примішенні, а також заборона входу у верхньому одязі та навіть «фейс контроль», ніщо інше, як пересторога та засіб забезпечення безпеки відвідувачів закладу.

За матеріалами “Юридичного вісника України”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *