Підписано Меморандум про співробітництво в освітній галузі між Україною та Російською Федерацією - IMG 0149Сьогодні підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерством освіти і науки Російської Федерації та ПАТ «Промінвестбанк» про подальші заходи з розвитку та поглиблення співробітництва в галузі загальної середньої освіти на 2012-2014 роки. Угоду укладено у рамках проведення Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні за участю Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, Міністра освіти і науки Російської Федерації Дмитра Ліванова та Голови правління ПАТ «Промінвестбанк» Віктора Башкірова.

Дні науки і освіти Російської Федерації в Україні проводилися 13-14 вересня з метою розширення партнерських зв’язків, обміну передовим досвідом у сфері освіти та презентації української освітньої галузі російським колегам. У вересні минулого року Дні науки і освіти України проходили у Російській Федерації. «Ми переконалися у тому, що це був цікавий та плідних захід, який надав можливість зустрітися, обмінятися досвідом, подружитися та налагодити міцні зв’язки різним представникам освітніх структур України і Росії. За підсумками Днів науки і освіти України у Російській Федерації підписано ряд двохсторонніх договорів», – поінформував Міністр освіти і науки, молоді та спорту України.

У свою чергу, Дмитро Ліванов зазначив, що сьогодні суттєво відчувається зростання запитів громадян наших країн до спілкування, обміну, більш глибокого вивчення мов, культур один одного. «Це є закономірним, адже таким чином зменшуються перешкоди, бар’єри, які розділяють наші народи, наші школи, наші університети, наших людей загалом. Історично спільне майбутнє, сусідство і мільйони людських зв’язків між нашими народами, безумовно, є факторами, які сприяють взаємному інтересу», – зазначив Міністр освіти і науки Російської Федерації.

Ряд спеціалізованих тематичних заходів, у ході яких українські і російські учасники презентували свої досягнення, обговорили низку проблем та визначили шляхи і форми співпраці у різних областях науки та освіти, були проведені під час Дні науки і освіти Російської Федерації в Україні.

«Ми відзначаємо в Росії великий інтерес до вивчення української мови, понад мільйон російських громадян вважають українську мову рідною», – заявив Дмитро Ліванов. За його словами, дуже важливою є необхідність створення умов для навчання дітей, засвоєння ними суспільних і культурних цінностей. Міністр освіти і науки Російської Федерації підкреслив, що дуже важливим у цьому контексті є внесок  «Проінвестбанку» у реалізації таких соціальних проектів в Україні: «Ваш внесок є дуже важливим тим, що це – яскравий приклад соціальної відповідальності бізнесу у сфері освіти, один із небагатьох взірців соціального партнерства між суспільством з одного боку і владою з іншого. Ще раз вам велике спасибі за це», – виголосив слова подяки Міністр освіти і науки Російської Федерації.

Згідно із підписаним Меморандумом, з метою забезпечення подальшого розширення співробітництва у сфері загальної середньої освіти міністерства налагодять обмін досвідом з питань модернізації галузі загальної середньої освіти України і Російської Федерації, розроблять план спільних заходів з підтримки вивчення і викладання української мови та літератури в загальноосвітніх установах Російської Федерації, і, відповідно, російської мови та літератури в загальноосвітній навчальних закладах України, сприятимуть співробітництву українських і російських вчених, підтримуватимуть проведення спільних олімпіад, конкурсів і турнірів з різних шкільних навчальних дисциплін тощо.

Окрім того, Міністерства і «Промінвестбанк» здійснять заходи щодо відкриття у м.Києві Українсько-російської гімназії з обов’язковим вивченням української мови та іноземних мов за навчальними планами, сформованими з урахуванням державних освітніх стандартів України і Російської Федерації. Промінвестбанк забезпечить навчальний заклад пристосованим до навчального процесу приміщенням без стягування орендних платежів, а також візьме на себе матеріально-технічне забезпечення фінансування Гімназії та вирішення усіх питань, пов’язаних із поточним функціонуванням закладу.  Представники міністерств і «Промінвестбанку» візьмуть участь у роботі опікунської ради Гімназії.

Голова правління ПАТ «Промінвестбанк» Віктор Башкіров подякував міністрам обох країн за те, що ідея цього навчального закладу, яка народилася відносно недавно, знайшла таку підтримку з боку влади. Віктор Башкіров також висловив сподівання на те, що сертифікат цієї гімназії буде так званим атестатом державного зразка і України, і Росії, що дозволить її випускниками обирати вищі навчальні заклади для вступу в обох країнах.

Меморандум також передбачає опрацювання міністерствами питання щодо відкриття, за наявності для цього необхідних умов, аналогічного навчального закладу в Російській Федерації.

Надзвичайно важливим є те, наголосив Дмитро Табачник, що відповідно до українсько-російських домовленостей, підписано міжурядову угоду про взаємне визнання Україною та Російською Федерацією наукових ступенів і звань. «Таким чином, ми відійшли від процедури нострифікації дипломів, і відтепер талановиті дослідники України можуть навчатися в аспірантурі вищих навчальних закладів та наукових установ Росії і навпаки; а дипломи державного зразка Російської Федерації про присвоєння наукових ступенів і звань дають можливість працювати та займатися викладацькою й науковою діяльністю в Україні, а відповідні українські дипломи дають право працювати в Росії», – повідомив  Міністр освіти і науки, молоді та спорту України.

Загалом підписання Меморандуму між Україною та Російською делегацією суттєво наблизить обидві держави до вирішення спільних проблем в освітній галузі та визначення оптимальних шляхів налагодження нових перспективних зв язків у сфері розвитку освіти.

Підписано Меморандум про співробітництво в освітній галузі між Україною та Російською Федерацією - IMG 02081

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *