«Не лише обмін досвідом, але й високий рівень довіри та конструктивної співпраці, який зібрав людей, стали визначальними у перебігу такого важливого міжнародного заходу як Дні науки і освіти Російської Федерації в Україні. Про це сьогодні заявив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник на спільній прес-конференції з Міністром освіти і науки Російської Федерації Дмитром Лівановим. Прес-конференція проведена за підсумками візиту російської делегації до Києва у рамках Днів науки і освіти Російської Федерації і Україні, які проходили 13-14 вересня 2012 року.

Більш ніж 200 учасників російської делегації, до складу якої увійшли керівники регіональних і муніципальних органів управління освіти, працівники дошкільної, середньої та додаткової освіти, представники вищої освіти, університетської та академічної науки, працювали у різних тематичних секціях, за підсумками роботи яких були проведені наради.

«За об’ємом і глибиною тих питань, які обговорювались, за складом спеціалістів та експертів з обох сторін, зустрічі у ці дні справді не мають аналогів. Усі вони велися на високому професійному рівні і були присвячені найбільш актуальним, навіть злободенним, проблемам, які стоять перед нашими міністерствами та нашими системами освіти і науки в цілому – від проблематики дошкільної освіти до проблем фундаментальної фізики», – зазначив Дмитро Ліванов.

У свою чергу, Дмитро Табачник переконаний: «У нас спільні проблеми, а тому ми можемо бути взаємокорисними та цікавими один одному не лише прямими спільними проектами, які дають спільний продукт, але й спільним пошуком вирішення тих чи інших проблем».

На думку Міністра освіти і науки Російської Федерації, важливим є те, що не лише обговорювалися проблеми, але й пропонувалися конкретні рішення – зокрема, ініціатива запрошення у якості опонентів на захист дисертацій науковців з України і Росії відповідно, а також активізація співробітництва наукових журналів України і Росії з можливістю врахування публікацій вчених у кожній із країн тощо.

 «Сьогодні ми з Міністром освіти і науки Російської Федерації Дмитром Лівановим мали тривалу і конструктивну робочу зустріч із Прем’єр-Міністром України Миколаю Азаровим, на якій обговорили найширше коло співробітництва в освітній, гуманітарній та науковій сферах, визначили ряд підходів до зміцнення та розширення співпраці. Найголовнішим є те, зауважив Прем’єр-Міністр, щоб ми до цієї співпраці залучали якомога більше наукових колективів, досягали ефекту синергії і мультиплікації», – поінформував присутніх Міністр освіти і науки, молоді та спорту України.

Одним із найбільш знакових досягнень у галузі співробітництва українських і російських науковців, на думку Дмитра Табачника, став спільний методичний посібник для вчителів історії «Україна і Росія на перехрестях історії». Як слушно зазначив Дмитро Ліванов, спільні проблеми краще вирішувати спільно, тож таким чином ми швидше знайдемо шляхи розвитку, які слугуватимуть успіху освітньої галузі як в Україні, так і в Росії.

Цікаві ініціативи, висунуті під час Днів науки і освіти Російської Федерації і Україні, за словами Дмитра Ліванова, будуть опрацьовані і реалізовані, і, на його глибоке переконання, дадуть новий імпульс відносинам між двома країнами.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *