Яких модернізаційних шляхів чекає наша держава? Чи виникає загроза для національної безпеки в умовах глобалізації? Якими будуть визначені пріоритети гуманітарного розвитку України? На ці та інші запитання українська громадськість отримає відповіді 22 – 23 березня — саме на цей період призначено проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України».

 Основною метою зібрання є обговорення шляхів і механізмів консолідації українського суспільства, утвердження ідеалів свободи і демократії. Запланована конференція є наступним етапом виконання доручення Президента України щодо зміцнення єдності народу навколо соборної Української держави, виховання у громадян почуття національної гідності і консолідації українського суспільства. Першим етапом стало відзначення 22 січня 2012 року Дня Соборності та Свободи України — свята України, заснованого 30 грудня 2011 року Указом Президента України Віктора Федоровича Януковича. Кожен українець знає цю дату як нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель. День Соборності та Свободи України відзначався в кожному навчальному закладі нашої держави. В усіх регіонах України були організовані тематичні заходи: влаштовувалися виставки в бібліотечних установах міст, які висвітлювали історичні події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою державність, проводилися конференції, літературні читання, виховні години, присвячені Дню Соборності та Свободи України. Крім того, в системі курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників Івано-Франківської області відбулися тематичні заняття «Схід і Захід — разом (до річниці проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР)». На Херсонщині були організовані та проведені у військових частинах тематичні заходи, спрямовані на патріотичне виховання молоді. А в Полтавській області у приміщенні облдержадміністрації відкрилася виставка документів «Полтавщина в українській революції 1917 — 1921 рр.», підготовлена фахівцями Державного архіву області.

Продовженням реалізації державної політики щодо консолідації українського суспільства стане саме Всеукраїнська науково-практична конференція, організацію якої покладено на Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. Захід буде проведено з участю Національної академії наук України, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та інших наукових установ у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Як повідомили редакції, до оргкомітету Конференції подано надзвичайно велику кількість заявок на участь у заході, що є ще одним свідченням його масштабності і значення для української громадськості. Потенційні учасники Конференції матимуть змогу виступити зі своїми доповідями під час роботи таких семи секцій: «Свобода і Соборність в українській історії», «Модернізація — шлях до нової якості життя», «Конституційний процес: втілення ідей демократії і республіканізму», «Виховання, освіта і наука — джерела пасіонарності гуманітарного розвитку нації», «Культурна і поліетнічна спадщина України — відповідальність перед нацією і людством», «Національна безпека в умовах глобалізації: виклики та загрози» і «Гуманітарний розвиток України: проблеми, пріоритети і завдання». Модераторами секцій запрошені виступити видатні українські вчені — яскраві представники української наукової еліти.

Знаковим видається те, що роботу конференції відкриють пленарні засідання на теми: «Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України» та «Український проект» в дискретному XXI столітті». Адже саме ці питання є, власне, основоположними для утвердження ідеалів демократії, питання, які дуже вчасно винесені на обговорення широкого загалу. Тож сподіваємось, що Всеукраїнська науково-практична конференція «Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України» стане майданчиком для успішного діалогу між представниками української громадськості, а можливо, й — каталізатором процесу консолідації українського суспільства.

 «Освіта України» № 12

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу