У Донецькій школі вшанували пам’ять героїв-випускників - 116Сьогодні біля стін Донецької загальноосвітньої школи №93 імені Миколи Жердєва відбувся мітинг, присвячений відкриттю двох меморіальних дошок Героям Радянського Союзу і учасницям Кіровського підпілля.

На заході були присутні голова виконавчого комітету Кіровської ради м. Донецьк Володимир Меша, заступник голови Ігор Ляліков, голова клубу «Фронтові подруги» Валентина Голець, рідні Миколи Жердєва – Алла Михайлова і Наталя Свірчкова, колектив школи, батьки та випускники.

На мітингу директор школи Людмила Арнаутова розповіла, що школа виховали п’ять Героїв Радянського Союзу: Миколу Жердєва, Михайла Воронкова, Валентина Кузьміна, Івана Ляшенка та Івана Староконя.

З особливим трепетом говорили учні про відважних дівчат і хлопців – підпільників: Клавдію Баранчікову, Олександру Васильєву, Зінаїду Полончук, Капітоліну Кастрикіну, Андрія Ситникова, Володимира Покаленка, Василя Охотнікова, Олександра Листопадова, Григорія Юрченка та їх товаришів по боротьбі з ворогом. Усі вони були розстріляні в роки окупації міста. Відважні дівчата врятували з концтабору, розташованого на території Палацу культури металургійного заводу, 240 військовополонених офіцерів, льотчиків, танкістів, допомогли їм повернутися до армії.

Перебуваючи в німецькій в’язниці, дівчата-комсомолки передали рідним записку, в якій писали: «Батьківщина нас не забуде».

Відкриття меморіальних дошок – це данина пам’яті людям, які завжди були і залишаться гордістю школи.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *