Зіткнулася із такою проблемою: хочу піти в оплачувану відпустку, а керівник мене не відпускає, навіть наявність неповнолітньої дитини та те, що я виховую дитину сама, для нього не показник. Мотивує він це тим, що я перед відпусткою маю знайти людину на свое місце. Я перебуваю на посаді керівника відділу. Як бути в такій ситуації?

Галина П.

м. Кіровоград

У разі якщо Ви одинока мати, то відповідно до ст. 10 Закон України «Про відпустки» маєте право вимагати надання щорічної оплачуваної відпустки у зручний для Вас час. Крім цього, згідно зі ст. 19 Закону «Про відпустки» Ви маєте право вимагати надання додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів (без урахування святкових та необочих днів).

Відповідно до ст. 80 КЗпПУ щорічна відпустка за ініціативи власника, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з профспілковим органом у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства. Таким чином, відповідно до наведеної статті керівник має право Вам відмовити у наданні відпустки, проте виключно за Вашим погодженням.

Стосовно підбору заміни на Ваше місце під час відпустки такий обов’язок законодавчо не закріплений.

За матеріалами “Юридичного вісника України”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *