Активна молодь провела в Криму конкурс «Якщо я був би Міністром …» - 11714-16 вересня 2012 року на базі ММЦВ «Золотий берег» в селищі Орловка Автономної Республіки Крим проходив Форум лідерів органів студентського самоврядування та студентських профспілкових організацій вищих навчальних закладів України.

Форум за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України організовано Донецькою обласною колегією Всеукраїнської студентської ради та Донецькою асоціацією студентських профспілкових організацій. Даний Форум проводиться вже одинадцятий раз, проте цього року в його роботі брали участь не лише представники Донецької області, а й лідери студентських організацій майже з усіх регіонів України.

У відкритті Форуму взяв участь Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, який у своєму виступі поінформував про заходи, що здійснюються сьогодні Міністерством у сфері вищої освіти. Зокрема, це зростання обсягів державного замовлення на підготовку кадрів; наближення національної вищої освіти до стандартів європейських країн; направлення найкращих студентів на навчання до провідних вищих навчальних закладів; підвищення з 1 вересня 2012 р. студентських стипендій та багато інших.

Євген Суліма також озвучив низку актуальних питань, до вирішення яких, окрім Міністерства, мають активно долучитися і студентські організації та їхні лідери, зокрема, це проблеми, пов’язані зі студентськими гуртожитками тощо. Перший заступник Міністра запропонував представникам органів студентського самоврядування та профспілкових організацій студентів активно брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази з питань діяльності вищих навчальних закладів.

Активна молодь провела в Криму конкурс «Якщо я був би Міністром …» - 65Учасники Форуму обговорили низку актуальних студентських та молодіжних питань. Зокрема, пропозиції щодо стратегії розвитку молодіжної політики в Україні; залучення фінансування для реалізації студентських та молодіжних проектів; а також обмінялися досвідом діяльності органів студентського самоврядування та студентських профспілкових організацій у вищих навчальних закладах України.

У рамках Форуму проведено конкурс «Якщо я був би Міністром …», під час якого учасники мали продемонструвати свої лідерські та творчі здібності, а також правову і громадську культуру. Переможцями журі конкурсу визнало студентку Маріупольського державного університету Кравченко Вікторію та студента Донбаської національної академії будівництва та архітектури Вороного Андрія.

Учасники Форуму лідерів органів студентського самоврядування та студентських профспілкових організацій вищих навчальних закладів України направили звернення до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з проханнями сприяти ухваленню проекту Закону України «Про вищу освіту», в редакції розробленій Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, та передбачити в Державному бюджеті України на 2013 рік збільшення коштів для навчальних закладів на оплату комунальних послуг.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *