Діти прогулюють школу, а батьки покарані та підмітають - 1Європа оголосила війну шкільним прогульникам. Міністр праці Німеччини хоче штрафувати батьків, чиї діти ухиляються від уроків. В Україні поки що немає чітких адміністративних покарань за шкільні прогули.

В Україні оштрафувати батьків за невиконання своїх обов’язків по вихованню. Адміністративні протоколи, надані суду, не задовольняються. Судді не вважають шкільний прогул порушенням закону.

«Іноді батьки подають до суду з приводу залучення працівників кримінальної міліції до відповідальності за те, що ті склали Адміністративний протокол. Такі випадки є, тому  міліція безпорадна, і школа не може  вжити  ніяких заходів адміністративного впливу до цих батьків.», – розповів начальник служби у справах дітей КМДА Микола Кулеба.

Між тим, в Естонії – система штрафів працює справно. 90% шкіл країни обслуговує комп’ютерна програма. Вона надає судам всі необхідні матеріали, що доводить провину прогульника.

«Якщо вчитель ставить мітку в« Іколі »про те, що ваша дитина відсутня, ви це бачите, і тут же можете вплинути на ситуацію. Важливо, щоб батьки дізнавалися про прогули дітей не в кінці чверті, а відразу ж », – повідомив розробник комп’ютерної програми« Іколь »в Естонії Сандерс Касак.

Відзначимо, від паперових журналів, щоденників і табелів в Естонії відмовилися 10 років тому. З тих пір інформацію про відвідування занять учитель заносить в програму. Червоний колір в інтернет-журналі означає прогул.

«Нехай будуть громадські роботи. Будь ласка, нехай дві години на тиждень протягом місяця батько з матір’ю виходять і підмітають вулиці. Нехай вони знають, що вони будуть покарані, якщо не виховують власну дитину », – вважає М. Кулеба.

Але щоб система запрацювала, потрібна тривала роз’яснювальна робота з батьками учнів.

Нагадаємо, за прогули штрафують у Великобританії, Іспанії, Бельгії та Естонії.

За  матеріалами сайту Наголос

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *