Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник зустрівся із заступником Голови Кабінету Міністрів Туркменистану з гуманітарних питань Сапардури Тойлієвим та Головою Комітету в справах спорту і туризму Туркменистану Ферхатом Арджановим. Зустріч відбулася в рамках державного візиту до України Президента Туркменистану Гурбангули Бердимухамедова.

Представники обох держав обговорили питання щодо спорудження національних спортивних комплексів, відзначили здобутки та окреслили перспективи у цій сфері. Дмитро Табачник запевнив представників Туркменистану, що їм буде організовано огляд нового Національного спортивного комплексу. Сапардури Тойлієв зазначив, що в їхній країні також планується спорудження великого олімпійського комплексу, тож ознайомлення з новим українським — буде не лише цікаво, а й корисно.

— Справді, наш проект спортивного комплексу є унікальним. Насамперед тому, що це була реконструкція об’єкта, а це набагато складніше, ніж звичайне  будівництво.  Адже спорудження комплексу на «чистому майданчику» є фінансово доступнішим і немає необхідності поєднувати старі рішення з новими. Тому ми раді поділитися з нашими колегами досвідом з реалізації такого масштабного проекту в нашій країні, — запевнив Дмитро Табачник.

На зустрічі також обговорювали питання здобуття освіти в наших вишах громадянами Туркменистану. Як було зазначено, в Україні нині навчається 8 300 студентів із цієї країни.

— Ми раді вітати та із задоволенням приймаємо молодих людей із Туркменистану, які вирішили здобувати освіту в Україні. І сподіваємося, що їм тут комфортно і приємно навчатися, — зазначив міністр освіти і науки, молоді та спорту України.

Сапардури Тойлієв, який у рамках візиту зустрівся із студентами з Туркменистану, наголосив, що цій молоді надзвичайно цікаво саме «відчути» Україну.

На завершення зустрічі Дмитро Табачник звернув увагу на помітні успіхи у співпраці між обома державами у сфері освіти та висловив сподіван­ня на ефективне партнерство в майбутньому.

За матеріалами прес-служби Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

«Освіта України» № 12

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу