Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України провело круглий стіл «Реалії та перспективи розвитку дошкільної освіти. Запитання — відповіді». До участі в засіданні були запрошені методисти районних і міських методичних кабінетів з усіх регіонів України. На численні прохання представників різних областей спеціалісти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту надали роз’яснення щодо таких актуальних питань дошкілля, як порядок присвоєння категорій і тарифних розрядів відповідно до кваліфікації працівника, оплата праці фахівців закладів дошкільної освіти, введення нових штатних одиниць, програмно-методичне забезпечення закладів дошкільної освіти тощо. Зокрема, було проведено консультації для регіональних представників дошкільної галузі щодо можливих шляхів розв’язання таких проблем на місцях, відповіли на запитання і надали рекомендації з атестації педагогічних кадрів.

На засіданні було окреслено й перспективи дошкілля, поінформовано щодо стану розроблення і затвердження проектів нових нормативних актів у дошкільній освіті.

Педагоги відзначили і позитивні тенденції. Це, зокрема, розробка програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», положення про батьківські комітети і консультативні центри для батьків, упровадження інклюзивної освіти дітей з особливими потребами тощо. Спеціалісти МОНмолодьспорту повідомили учасникам круглого столу про заплановані Всеукраїнський конкурс «Вихователь року», конкурси на кращий сайт та кращий дошкільний навчальний заклад майбутнього.

— Ми повинні пам’ятати, — підсумувала заступник директора Департаменту загальної та середньої дошкільної освіти Тамара Панасюк, — що вся діяльність фахівців з дошкільної освіти насамперед має бути спрямована на забезпечення комфортних умов у дитячому садку для кожної дитини, збереження її здоров’я.

Усі учасники круглого столу зійшлися на тому, що найважливіше завдання дошкілля — психологічна підготовка дитини до навчання.

За матеріалами прес-служби Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

 «Освіта України» № 12

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *