26-30 березня 2012 р. в м. Києві в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова (вул. Пирогова, 9) відбувся авторський п’ятиденний семінар «Гуманно-особистісний підхід до дітей в освітньому процесі» («Школа життя») академіка Російської академії освіти, професора, доктора психологічних наук, іноземного члена НАПНУ, почесного доктора та почесного професора педагогічних університетів України, Росії, Болгарії, Казахстану, Дагестану, президента Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі.

На зустріч з видатним педагогом-новатором з’їхалися з усіх куточків України понад 500 освітян.

Семінар пройшов з великим піднесенням учасників і залишив, як завжди, незабутні враження, які спонукають до роздумів, перегляду власних поглядів на учня і своїх  взаємовідносин з дітьми.

Валерія Гівіївна Ніорадзе, академік АПСН, доктор педагогічних наук, професор розкрила шляхи розвитку писемно-мовленнєвої діяльності, що сприяє розкриттю в дитині багатогранного духовного, культурного, пізнавального життя.

Шалва Олександрович також привернув увагу слухачів до Маніфесту гуманної педагогіки. У Маніфесті запропоновані шляхи виходу з кризи, яка охопила не тільки освітній простір, а й усе суспільство. Зокрема стверджується необхідність гуманізації освітнього простору, побудови освітньо-виховного процесу на засадах духовності.

Зараз в Україні та в інших країнах, які ухвалили Маніфест, проводяться його презентації в навчальних закладах, освітніх установах тощо.

Після завершення семінару Шалва Олександрович відвідав дві столичні школи, які поставили собі за мету внести в освітньо-виховний процес ідеї гуманної педагогіки. Це загальноосвітня школа № 281 та приватна школа «Михаїл».

За матеріалами прес-центру МОНмолодьспорту

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу