Манна небесна у вигляді метеорних потоків нагадала про алмазну лихоманку -Щодня на земну поверхню з космосу випадає приблизно 100 тонн міжпланетної речовини, але лише зрідка до нас прилітають такі предмети, що залишили б на Землі помітний слід. За словами  доктора фізико-математичних наук і заступника директора з наукової роботи Кримської астрофізичної обсерваторії  Олександра Вольвача, 21 вересня закінчується вплив одного із найбільш високошвидкісних метеорних потоків “Епсилон-Персеїд”. Швидкість входу метеорів в атмосферу Землі складає 64 км/секунду.

Дана астрономічна подія збіглася з обговорюваною зараз “алмазною лихоманкою” – метеоритом, що зіштовхнувся з Землею зі швидкістю 15 км/с близько 40 млн років тому. Один із найбільших метеорних кратерів на Землі розміром близько 80 км у діаметрі насправді є тим джерелом унікальних алмазів, що утворилися в результаті удару об фундамент Сибірської платформи (200 км від Північного Льодовитого океану і 1500 км від падіння “Тунгуського метеорита”).

Учені розрахували, що там може знаходитися до семи трильйонів каратів імпактних алмазів, які за показниками абразивної стійкості вдвічі твердіші за найкращі синтетичних і натуральних алмазів. Це в десятки і сотні разів більше, аніж розвідано в усьому світі, й такого більше немає ніде на Землі.

Як відомо, у деяких астероїдах, що літають в Сонячній системі, а також і в місячному ґрунті теж виявлені сліди алмазів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *