Колекція підземної галереї Острозької академії щороку поповнюється роботами всесвітньо відомих скульпторів. 14 вересня подружжя Михалюків урочисто передало університету шість скульптур представника української діаспори у Філадельфії Петра Капшученка, повідомили у прес-центрі НУ «Острозька академія».

Минулого року роботи «Кармелюк» та «Благословіння» цього ж автора університетській галереї подарувала відома українська діячка Броніслава Скорупська.

Про Петра Капшученка в Україні знають небагато, адже майстер покинув рідну Дніпропетровщину у важкий 1945. Усі скульптури, зроблені в Аргентині та Філадельфії, підписував псевдонімом Педро Енко. Загалом, Капшученко – автор понад 7 тисяч скульптурних творів. Найвідоміші з них проекти пам’ятників великій київській княгині Ользі та митрополиту Василю Липківському у Баунд-Бруку (США, штат Нью-Джерсі), численні скульптурні мініатюри на теми козацького побуту, скульптурні портрети Івана Мазепи, Тараса Шевченка.

Ректор Ігор Пасічник від імені усього професорсько-викладацького складу подякував родині Михалюків за активну співпрацю і дружбу з Острозькою академією.

За матеріалами zik.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *