Суд у школі - sudНезвичне ноу-хау вигадали педагоги загальноосвітньої школи №2 міста Тернополя. Три роки тому один із класів переобладнали на… судову залу! Встановили спеціальне місце для міліціонера, який охороняє учасників процесу, поставили столи для адвоката, свідків і найголовніший атрибут – металеву клітку.

Тричі на тиждень у цьому класі навчаються діти, тут відбуваються уроки права. Як правило школярі влаштовують театралізовані дійства: суд над комп’ютером чи байдужістю. Хтось з учнів одягає суддівську мантію, інші – міліційну форму. Є свідки, які підтримують обвинуваченого, а є ті, які засуджують. Наприкінці суддя зачитує вирок.

До клітки, щоправда, нікого не саджають. Але вже сам факт її існування робить дітей дисциплінованими та чемними – розповідає директор школи Інна Іванюк. За її словами – завдяки такій візуалізації, дехто з дітей вже твердо вирішив, що в майбутньому навчатиметься на юриста. А отже, мета досягнута – сформувати правову свідомість дітей, пояснити відповідальність і попередити злочини.

Для закріплення правових знань, учням регулярно проводять екскурсії у слідчому ізоляторі, місцевих колоніях та справжніх судах. Діти від таких поїздок у захопленні –кажуть вчителі. От після однієї із таких й виникла ідея організувати неординарний правовий клас.

Облаштування судової зали обійшлося у 12 тисяч гривень. Витрати взяли на себе і батьки і вчителі.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *