Гості з минулого. Археологам є чим похвалитися -Археологи, котрі займаються пошуком могили Річарда III, виявили людські останки.

За словами дослідників, вони добре збереглися, проводитимуть аналіз ДНК. При цьому вчені не поспішають стверджувати, що виявили рештки саме Річарда III.

Річард III – єдиний британський монарх, чиє місце поховання  досі невідомо. Він зійшов на трон в 1483 році, але був убитий всього через два роки в серпня 1485 року під час битви на Босвортському  полі. У тій битві армія Річарда зазнала поразки від Генріха Тюдора, який пізніше сам став королем Генріхом VII.

Тіло Річарда було доставлено у Францисканський монастир в Лестері, де було поховано в церкві при монастирі. За іншою версією, ченці підмінили тіло короля на тіло бездомного, а через кілька років Генріх VII розпорядився розрити могилу і викинути тіло в річку Сор.

Як би там не було, в 1538 році церква, а разом з нею увесь монастир, прийшла в занепад і в ході Англійської реформації була зруйнована. Примітно, що ініціатором реформації і розриву з Римською католицькою церквою став Генріх VIII, син Генріха Тюдора.

У XIX столітті територія, де розташовувався монастир, була забудована під час розширення Лестера. Зараз на цьому місці розташовується одна з найбільших автостоянок в місті, де і проходять розкопки.

За матеріалами сайту ukranews

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *