Як Міжрегіональне вище професійне училище зв’язку м. Києва російську делегацію зустрічало - f93b0df31dc1a3232852a6338de445a214 вересня 2012 року в рамках проведення Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні Міжрегіональне вище професійне училище зв’язку м. Києва приймало делегацію  працівників початкової і середньої професійної освіти Росії.

Гості мали змогу ознайомитися з сучасним станом системи професійно-технічної освіти України, розвитком соціального партнерства в освіті, а також таким пріоритетним напрямом роботи Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку м. Києва, як використання  інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації мети і завдань сучасної освіти.

Тут же в училищі відбувся круглий стіл з актуальних питань розвитку професійно-технічної освіти. Основними темами круглого столу стали: «Сучасний стан систем професійної освіти України та Росії», «Розвиток соціального партнерства в освіті як важливий елемент підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів», «Роль професійно-технічної освіти щодо розвитку трудового потенціалу», «Роль і місце системи середньої професійної освіти щодо розвитку економіки регіону», «Підготовка кваліфікованих кадрів на основі взаємодії та співпраці з роботодавцями». Особливості кожної з тем розкривали представники обох держав.

Працівники початкової і середньої професійної освіти Росії мали змогу обмінятися враженнями про перебування у Києві, обговорити плани на майбутнє, укласти нові угоди про співпрацю. Навчальні заклади презентували свої методичні розробки, електронні підручники зі спеціальних дисциплін, досягнення у реалізації міжнародних проектів з впровадження інноваційних виробничих технологій.

У рамках зустрічі працівникам професійно-технічної освіти презентовано спільну виставку «Досвід соціального партнерства в діяльності професійних навчальних закладів України та Смоленської області Росії», а також  проведено круглий стіл на тему: «Соціальне партнерство в діяльності професійно-технічних навчальних закладів України та Росії».

Про результати роботи секції початкової та середньої професійної освіти в рамках Днів освіти і науки Російської Федерації в Україні за підсумками візиту російської делегації до Києва 13-14 вересня 2012 року доповіла Золотарьова Наталія Михайлівна – директор Департаменту державної політики у сфері підготовки робітничих кадрів і ДПО Міністерства освіти і науки Російської Федерації.

Вона зазначила, що у роботі  секції взяли участь понад 60 керівників освітніх структур Росії та України. Серед них: Департаменту профтехосвіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; Департаменту державної політики у сфері підготовки робітничих кадрів та додаткової професійної освіти Міністерства освіти та науки Росії; регіональних міністерств і управлінь освіти; регіональних навчально-методичних центрів профтехосвіти, професійно-технічних освітніх установ і спілок (рад) директорів цих установ.

Програма роботи секції включала:

– Виставку досягнень освітніх установ Росії та України в галузі освітніх технологій, навчально-методичного забезпечення та приватно-державного партнерства;

– Відвідування професійно-технічних навчальних закладів м. Києва. Російській делегації була надана можливість ознайомитися з 10-ма установами різного типу і профілю професійної підготовки та обговорити особливості підготовки кадрів для конкретних галузей економіки;

– Проведення круглого столу «Соціальне партнерство у професійній освіті», у рамках якого спільно з представництвом Федерації роботодавців України обговорено механізми взаємодії організацій роботодавців, органів виконавчої влади регіонів і освітніх установ з підготовки кваліфікованих робітничих кадрів.

Під час круглого столу відбувся відео-міст з трьома соціальними партнерами Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку м. Києва:

– Школою-інтернатом № 5 ім. Батюка для дітей з проблемами зору, випускники яких отримують робітничі професії на базі училища;

– Київським заводом «Радар»;

– Індустріальною професійною школою м. Стамбул, у рамках співробітництва з якою реалізуються програми міжнародної академічної мобільності.

За результатами дводенної роботи секції прийнято такі рішення:

– Міністерству освіти і науки Російської Федерації в рамках запланованої конференції «Професійні кадри для нової економіки» (Москва, листопад 2012 р.) провести телеміст «Москва-Київ», Департаменту профтехосвіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України сформувати та направити представницьку делегацію  профтехосвітян України для участі в даній конференції;

– Організувати обмін досвідом з розробки професійних і освітніх стандартів;

– Здійснювати співробітництво в галузі методичного забезпечення навчально-виробничого процесу установ профтехосвіти, в тому числі на основі взаємодії Федерального інституту розвитку освіти Міністерства освіти та науки Росії та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти України.

За підсумками роботи  підписано 10 прямих договорів про співпрацю, налагодження партнерських зв’язків, інформаційного обміну з питань модернізації національних систем професійної освіти, навчально (науково)-методичного забезпечення і обміну делегаціями між установами профтехосвіти Росії та України; встановлено домовленість про співпрацю Спілки директорів установ початкової та середньої професійної освіти Росії та Радою директорів професійно-технічних навчальних закладів м. Києва; заплановано поїздку директора Київського вищого поліграфічного училища в Смоленський промислово-економічний коледж.

Навчальні заклади презентували свої методичні розробки, електронні підручники зі спеціальних дисциплін, досягнення у реалізації міжнародних проектів з упровадження інноваційних виробничих технологій.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *