Принцип інклюзивності у школі № 20 міста Білої Церкви - mama i rebenokШкола спрямувала діяльність на навчання дітей із захворюванням ДЦП (дитячий церебральний параліч). У школі працюють 70 учителів, 45 з яких отримали додаткову підготовку з організації інклюзивної освіти в школі і мають право на викладання в таких класах. Бути інклюзивним – означає бути долученим до  різних сфер життя і спілкуватися з різними людьми, і жити так, як велить серце; дозволити собі бути іншим і бути кращим, попри будь-які обставини.

Керівництво школи не без допомоги  спонсорів облаштували спеціальне приміщення для діток с особливими потребами. Причому  система освіти  так побудована, що навчаються вони  за тією самою програмою, що й звичайні діти.

Поки ще ніхто в світі не вилікував ДЦП, але адаптувати таку дитину до життя,  соціалізувати її – ось важливе завдання. Треба пам’ятати, що інклюзія для таких дітей – в самому житті, – каже Ольга Чичикало, заступник директора з дослідно-експериментальної роботи школи № 20. – Ми хочемо бути прикладом для інших регіонів, міст, прикладом для фахівців і тих батьків, у яких деколи опускаються руки від безвиході. Деякі з них зважуються  на переїзд до нашого міста. Так “ризикнули” вже 12 сімей.

За матеріалами сайту  slava.sebastopol.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *