Українські вчені перероблятимуть техногенні відходи - galiyЯк отримати рідкісні кольорові метали із техногенних відходів, знають у Біотехнологічному науковому центрі Одеського національного університету ім.Мечникова. Там працюють над створенням новітньої біотехнології.

Проект із переробки відходів вугільної промисловості та енергетики розробляють на виконання Державної цільової програми «Наука в університетах», що діє до 2017 року.

Нова біотехнологія дасть змогу отримати рідкісні метали, зокрема германій і галій. Попит на ці елементи останніми роками стрімко зростає у вітчизняній та зарубіжних економіках. Досі таких рідкісних металів в Україні не виготовляли.

Важливо, що в результаті вилучення важких і токсичних металів відбувається знешкодження відходів, які стають придатними для використання їх як будматеріалів, а земля, на якій розташовувалися відходи, стає придатною для подальшого використання.

Створення сучасної новітньої біотехнології дасть змогу вирішити нагальну потребу знешкодження та утилізації більше ніж 25 мільярдів тонн екологічно небезпечних відходів, які накопичилися в Україні поблизу видобувних, збагачувальних і переробних підприємств.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *