4 квітня в столичному Палаці дітей та юнацтва відкрився міський профорієнтаційний ярмарок закладів професійно-технічної освіти. Столичний «Ярмарок професій» уже став традиційним заходом для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів.

Відвідувачі ознайомилися з досягненнями київських професійно-технічних навчальних закладів, які готують фахівців із машинобудування, приладобудування, будівництва, транспорту,  зв’язку, легкої промисловості, побутового обслуговування, поліграфії тощо.

Майбутні абітурієнти мали унікальну можливість ознайомитись із широким спектром сучасних та перспективних робітничих професій, за якими здійснюється підготовка в професійно-технічних навчальних закладах, ознайомитися з умовами прийому та навчання у київських професійних ліцеях та вищих професійних училищах і центрах, взяти участь у майстер-класах та подивитись чудовий концерт, який для них підготували студенти професійно-технічних закладів столиці.

– Професійна освіта сьогодні – це прямий шлях до кар’єрного зростання, перша сходинка безперервної освіти протягом життя, яка запроваджена сьогодні у всіх країнах Європи, – зазначила начальник Головного управління освіти і науки Києва Віра Горюнова. –  Також професійна освіта безкоштовна, студенти отримуватимуть стипендію та заробітну плату під час виробничої практики, матимуть змогу ознайомитись з інноваційними виробничими технологіями безпосередньо на сучасних підприємствах. Професійно-технічна освіта надає унікальну можливість здобути водночас повну загальну середню освіту та робітничу професію за один і той самий час, а продовживши термін навчання ще на рік, отримати технологічно складну, інтегровану професію та кваліфікацію «молодший спеціаліст».

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу