У вересні 2012-го за парти в донецьких шкіл сядуть 7 600 шестирічок (всього в області чекають близько 36 000 першокласників).

  • Це на 2 000 чоловік більше, ніж у минулому році. Але місця вистачить всім, – запевняє заступник начальника управління освіти Донецької міськради Галина Черноводская.

Якщо ще кілька років тому був перевага убік шкіл з російською мовою навчання, то зараз в російськомовні і україномовні класи записують приблизно порівну дітей, відзначають педагоги.

Дедалі популярнішими стають спеціалізовані школи, найчастіше з упором на іноземні мови, які тут посилено студіюють чи не з першого дня за партою.

– Якщо в звичайні загальноосвітні школи записують всіх за принципом місця проживання, то в спеціалізовані (вони найчастіше не закріплені за певним мікрорайоном) йде конкурсний набір, – пояснює головний спеціаліст управління освіти Донецької міськради Вікторія Лавринович. – Це така собі співбесіда, проходить вона у присутності батьків. Дитині дають ігрові завдання, а комісія (шкільний психолог, майбутній вчитель тощо) оцінюють, наскільки психологічно дитина готова до мовного навчання. А ось оцінювати рівень знань шестирічки під час співбесіди педагоги не мають права.

Конкурсний набір уже оголосили в п’яти українських школах і одній гімназії. Найпопулярніші у донеччан – школи № № 11 і 115. Торік на 1 місце тут претендували 3-4 дитини.

За матеріалами «Комсомольская правда»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу