Восьмимісячний українець - єдина дитина у світі, яка живе без черепа - 456973 5 600Маленький одесит Толя Боровський – на сьогодні єдина у світі людина, котра живе без черепа. Він народився без черепної коробки. Після народження лікарі сказали, що малюк проживе не більше доби. За хлопчиком доглядає хрещена мама – Ганна Пузанова.

Вона живе у двокімнатній квартирі разом з мамою Катериною Григорівною, двома старшими дітьми – 12-річним Богданом та 7-річним Олексієм. Пояснює, що спочатку Віктор та Ірина жили окремо. Згодом Віктора оголосили у розшук. Дружину на четвертому місяці вагітності він привіз до тітки та бабусі.

“У пологовий Іру забирали з моєї квартири, – каже Ганна. – За 4 дні до пологів їй вперше зробили УЗІ. Тоді ми й дізналися, що Тося буде таким… Особливим”.

Після пологів лікарі сказали, що хлопчик не житиме. Ірина вирішила його залишити.

“2,5 місяці Тося пролежав у лікарні, – розказує Ганна. – Рідна мама його не схотіла, але провідувала його, поки був у лікарні. Я теж його ходила провідувати – все-таки не чужий, рідна кров. Через півтора тижні ми його й похрестили в лікарні. А потім забрала хлопчика додому”.

В інституті нейрохірургії імені Ромоданова в операції хлопчику відмовили. Пояснили, що в Україні дитині нічим не зможуть допомогти. Порадили шукати клініку в США. Ганна звернулася за допомогою до людей в соціальних мережах. Допомогли назбирати коштів та купити для малюка сонатор та кисневий концентратор.

Жінка пояснює, що хлопчика потрібно дуже акуратно підіймати та гратися з ним.

“Нігті зрізаю щодня, бо може почухати головку – і травмувати себе, – розказує Ганна. – А так у всьому іншому він звичайна дитина. Грається, вчиться сидіти, говорити. Мене просто обожнює – як я є в квартирі не хоче бути з моєю мамою. Гукає на всю квартиру “Мама!” Мушу підійти. Старші мої його обожнюють. Гуляємо ми зазвичай у шапочці, а вдома – без шапочки, бо ж терморегуляції у дитини немає. Я його якимось не таким не вважаю – він просто особлива дитина. Просто догляд за ним специфічний”.

Ганна просить допомогти малюкові. Реквізити: Приватбанк: 4149 4378 1251 2513 Пузанова Катерина Григорівна (мама Ганни)

За матеріалами gazeta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *