Днями у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся представницький ІІ Міжнародний екологічний конгрес, у якому взяли участь понад 120 науковців-екологів, зокрема, з України, Росії, Польщі та Швеції. Його головна тема — «Захист навколишнього середовища. Енергоощадність. Збалансоване природокористування».

Співорганізаторами екологічного форуму виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Національний університет «Львівська політехніка», Західний науковий центр НАН України і Всеукраїнська екологічна ліга.

Вітальним словом учасників конгресу привітали перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич та ректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало.

Прикметною особливістю цього форуму стало те, що безпосередньо його організацією і проведенням займався колектив новоствореного у Львівській політехніці навчально-наукового інституту екології, природоохоронної діяльності та туризму ім. В.Чорновола.

Як розповідають його директор доктор технічних наук професор Олександр Мороз та завідувач кафедри прикладної екології та збалансованого природокористування Мирослав Мальований, під час пленарних і секційних засідань конгресу заслухано майже 140 доповідей та повідомлень. Змістовними і плідними стали також дискусії, котрі провели фахівці і які торкалися актуальних питань поширення екологічних знань, а також екологічного виховання та освіти. На це, зокрема, звернув увагу присутній на конгресі відомий вчений у галузі геоботаніки, почесний директор Інституту екології Карпат, академік НАН України Михайло Голубець.

Ще однією важливою особливістю конгресу стало те, що за наслідком всебічного обговорення питань його учасники ухвалили відповідну постанову, що містить конкретні науково обгрунтовані пропозиції з поліпшення екологічної ситуації. Йдеться, зокрема, про скерування матеріалів конгресу до всіх організацій, котрі нині займаються екологічною діяльністю, а також до промислових підприємств і установ.

Учасники форуму із занепокоєнням говорять про недостаньо об’єктивне ставлення державних органів України до цих злободенних проблем. Вони звернули увагу всіх зацікавлених сторін на необхідність ефективнішого використання матеріальних і енергетичних ресурсів та впровадження новітніх прогресивних технологій, що мінімізують вплив викидів шкідливих речовин у навколишнє середовище. Потрібно, як наголошували екологи, не лише констатувати численні факти забруднення, а насамперед їх повною мірою запобігати.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *