Маріупольський університет став першим партнером «Стратеджи Інтернешнл» в Україні - 10420 вересня 2012 року Маріупольський державний університет у особі ректора МДУ, Почесного консула Республіки Кіпр в Маріуполі, професора Костянтина Балабанова підписав договір про співпрацю з міжнародним Центром стратегічних досліджень «Стратеджи Інтернешнл», який представляв президент Центру доктор Маріос Эфтиміопулос.

Варто зауважити, що велику допомогу у налагодженні зв’язків між МДУ та «Стратеджи Інтернешнл» здійснив Генеральний консул Грецької Республіки в Маріуполі Димітріос Папандреу, який був присутній при підписанні угоди.

«Стратеджи Інтернешнл» – це некомерційна міжнародна організація, штаб-квартира якої знаходиться в Салоніках (Греція). Організація створена 6 років тому і на сьогодні має свої центри і представництва в багатьох країнах Західної Європи і Америки. Її членами є провідні експерти, авторитетні науковці і фахівці в галузі політології, міжнародних відносин, економіки, бізнесу.

Центр проводить дослідження у сфері міжнародного співробітництва, безпеки, культурної дипломатії, інноваційних технологій у соціальних мережах, міжнародної політичної економії, захисту навколишнього середовища, а також роботу зі створення, формування та впровадження інноваційної політики на національному, міжнародному і глобальному рівні.

За прогнозами міністерств закордонних справ країн ЄС і США, світ стоїть на порозі глобальних геополітичних змін. У цих умовах багато експертів відзначають значну роль України в цих процесах, тому Центр стратегічних досліджень «Стратеджи Інтернешнл» зацікавлений у своїй присутності в нашій країні.

Маріупольський державний університет, добре відомий в Європі завдяки своїм міжнародним зв’язкам, був обраний першим партнером «Стратеджи Інтернешнл» в Україні. Доктор Эфтиміопулос відвідав МДУ вперше. Дводенна програма його перебування була насиченою і включала знайомство з університетом, лекції для студентів (англійською мовою) та підписання договору про співпрацю.

Згідно з договором, за сприяння «Стратеджи Інтернешнл» на базі МДУ буде створений дослідницький центр, який об’єднає провідних фахівців обох інституцій, дозволить організовувати спільні програми, у тому числі і англомовні магістерські з актуальних проблем міжнародних відносин, безпеки, політичних інституцій і процесів та інші.

Договір також передбачає проведення спільних конференцій, семінарів, літніх шкіл, обмін контактами своїх закордонних партнерів, а також публікаціями співробітників для розміщення в друкованих і електронних виданнях сторін.

На сьогодні Маріупольський державний університет успішно реалізує 85 договорів про міжнародне наукове, освітнє та культурне співробітництво, згідно з якими більше 300 студентів, аспірантів та викладачів університету щороку перебувають за культурно-освітніми програмами та проходять навчання і стажування у провідних університетах Європи. І угода МДУ з Центром «Стратеджи Інтернешнл» – ще один крок на шляху підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників, опанування новітніми унікальними методами досліджень, забезпечення інформаційного обміну та розширення зарубіжних наукових контактів українських вищих навчальних закладів із провідними науковими центрами світу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *